Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 11 до 18 март! За Бикот судир со...

Најточниот неделен хороскоп од 11 до 18 март! За Бикот судир со реалноста, за Близнаците промена на позицијата во друштвото, а еве кој е на пресврт

1606
0

Најточниот неделен хороскоп од 11 до 18 март! За Бикот судир со реалноста, за Близнаците промена на позицијата во друштвото, а еве кој е на пресврт

Денеска е млада месечина во Рибите, која симболизира нов почеток во животот, а овој аспект најсилно ќе го почувствуваат Рибите, Раковите и Скорпиите. Меркур влегува во Овен и носи позитивен пресврт за Лавовите, Стрелците и Овенот. Венера влегува во царството на Рибите и внесува повеќе романса во емотивните врски, па Рибите, Раковите и Скорпиите можат да очекуваат возбудливи настани на љубовен план.

ОВЕН

Бизнис – Предизвикувачките аспекти на Марс ви ги расипуваат плановите, па ќе бидете разочарани од некои деловни пријатели. Имате големи очекувања од погрешни луѓе. Планетите во Риби ви носат збунет период каде ништо не е како што изгледа. Имате впечаток дека треба да ризикувате со вложување пари, но можеби ова е погрешен потег.

Љубов – Венера во Риби ви ја носи љубовта под превезот на тајноста. Ќе ве задоволи интензивно да размислувате за личност која е повлечена и изгледа мистериозна. Привлечни ќе ви бидат Рибите, но и луѓето кои се повлечени и не откриваат се за себе. Пазете се од паралелни афери кои можат да ја оштетат вашата емоционална состојба.

Здравје – Послабо.

БИК

Бизнис – Венера во Риби ви носи збунета недела во која ќе бидете подложни на разочарувања. Ќе ги преувеличувате проблемите, па затоа е многу важно да не ги слушате погрешните луѓе. Едно е сигурно, во наредната недела ќе се соочите со реалноста. Сите ваши илузии во деловна и лична смисла ќе мора да бидат уништени. Обидете се да бидете што е можно пореални.

Љубов – Мешате љубов и пријателство. Размислете како да го подобрите односот со една личност која е ваша пријателка долго време. Марс во Водолија е тежок за сите оженети Бикови и така ќе остане до 22 март. Ќе бидете романтични во наредните денови, но и ранливи.

Здравје – уште полошо.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Соѕвездието на планети во Риби ви носи криза на работното место бидејќи мора да се смени работниот систем. Ќе ви биде тешко да морате да се прилагодите, но на крајот ќе сфатите дека тоа е за ваше добро. Можна е промена на професијата или позицијата во истата компанија. Многу скриени информации ќе бидат откриени во наредните денови.

Љубов – Венера во Риби ви носи флерт на работа. Интензивно ќе размислувате за личност која ја познавате преку деловните контакти. Сепак, мешањето на работата и личниот живот може да ви донесе проблеми.

Здравје – уште полошо.

РАК

Работа – Сонцето и Венера во Риби ви носат голема креативност, па следната недела сте во добар период. Искористете го периодот за воспоставување контакти во странство или планирајте дополнителна обука. Одличен период за учење нешто ново, како на пример друг јазик.

Љубов – Венера во Риби укажува дека фантазирате за личност која е далеку. Не ви се допаѓа идејата некој што ви се допаѓа да биде премногу близок со вас, наместо тоа фантазирате за патување и средба далеку. Внимавајте на илузиите што ги градите за луѓето за кои се грижите.

Здравје – Одлично.

ЛАВ

Работа – Нагласената осма куќа ви носи период во кој сте на пресврт. Очекувате да пристигнат повеќе пари, а многу од нив се пролонгираат. Марс во Водолија не ви одговара, па ќе имате чести расправии за тоа како треба да се работи.

Љубов – Венера во осмата куќа ви носи средба со разведена личност. Ова е некој кој излегол од емотивна врска и е на транзиција помеѓу брак и нова врска. Ќе имате необични познанства. На емотивните односи им пристапувате на нов начин, па затоа сте премногу емотивни и чувствителни.

Здравје – Психосоматски заболувања.

ДЕВИЦА

Работа – Нагласената седма куќа покажува дека се следи секое ваше движење на работа, па лесно можете да бидете непопуларни поради вашите методи на работа. Марс во Водолија создава конфликти на вашето работно место до 22 март, па затоа треба да бидете воздржани. Доколку планирате да ја смените работата, имајте на ум дека незадоволството е присутно кај вас, а не само околу вас.

Љубов – Венера во Риби ви носи мистериозна љубов, па затоа сте емотивни и размислувате за поврзување со една личност. Ќе имате средба со личност која се занимава со уметност или музика, а таквиот темперамент ќе ве задоволи. Ако сте во брак, ќе мора да ги преиспитате вашите приоритети. Партнерот ќе помисли дека не му посветувате доволно внимание.

Здравје – Чувствително.

ВАГА

Работа – Меркур и Венера во Риби ви носат планина од обврски, па најверојатно ќе работите две работни места или паралелни проекти. Под влијание на Сатурн и Нептун во Риби, лесно можете да добиете нов работен систем кој нема да ви одговара. Можни се разочарувања бидејќи во наредните денови ќе мора да ги разбиете илузиите за работата.

Љубов – Венера во Риби ви носи тајна љубов на работа. Внимававте на личност која ја познавате преку деловни контакти, но би било мудро да молчите за тоа. Марс во Водолија може да ви донесе почеток на романса со Водолија, но тоа ќе биде нешто што се граничи со пријателство.

Здравје – Алергии и психички проблеми.

СКОРПИЈА

Работа – Нагласеното петто поле ви носи излив на креативност што треба да ја искористите во наредниот период. Имате одлични идеи кои можете да ги реализирате. Зголемената имагинација може да се искористи доколку сакате вашето хоби да го претворите во бизнис. Марс во Водолија ве прави нервозни, па лесно влегувате во конфликти со колегите. Затоа, не треба да потпаѓате на провокации на работното место.

Љубов – Венера во Риби ви носи повеќе романса во емотивните врски. Лесно можете да влезете во нова романса со личност која ќе ја сретнете на јавно место. Ќе уживате да запознавате луѓе кои се емтови. За љубовта сте во многу подобар период од минатата недела.

Здравје – Добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Планетите во четвртата куќа можат да ви донесат работа од дома или да кажат дополнителен проект што ќе го направите од вашиот дом. Марс во Водолија ви носи повремени конфронтации поради конфликт на мислења. Се наоѓате на некој вид на пресврт, поради што не е препорачливо да донесувате одлуки во афект.

Љубов – Меркур влегува во Овен и носи пресврт на емотивно ниво. Побрзо отколку што мислите, можете да летате во романса што ќе ве разбуди. Ќе запознаете личност која е спортска и подготвена за секаква иницијатива, што ќе биде вистинско освежување во однос на претходниот период. Влегувате во подобар период за љубов.

Здравје – Добро.

ЈАРЕЦ

Работа – Нагласениот трет квадрат ви носи недела полна со преговори. Ќе слушнете многу различни информации, а некои ќе изгледаат убедливи, но вистината е дека треба реално да гледате на работите. Не треба да дозволите луѓето околу вас да ве убедуваат да донесете погрешни одлуки. Ќе бидете незадоволни од работните услови на работа.

Љубов – Венера во Риби ви носи зголемена кореспонденција . Ќе бидете расположени за секаков вид комуникација преку апликации, а не би било лошо да планирате пократко патување. Доколку имате партнер, би уживале во патувањето покрај вода. Слободните Јарци ќе паднат на шармот на Риба.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Сонцето во Риби ви носи нејасна недела на работа, па размислувате за финансиите. Со други зборови, најважно ви е како да ја подобрите финансиската состојба , а добивате разни ветувања кои не се исполнуваат. Ќе се обидете да најдете подобро платена работа.

Љубов – Сонцето во Риби внесува поголема емпатија во врската со саканата личност. Партнерот ќе ве оптоварува со финансиските проблеми. Обидете се да најдете компромисно решение со партнерот, наместо да го осудувате.

Здравје – Послабо.

РИБА

Работа – Во вашиот знак има вистинска планетарна забава, па ви се случуваат многу работи одеднаш. Меркур во Овен од денес може да ви донесе мал профит, но не онолку колку што очекувавте. Сите ваши деловни илузии ќе мора да „паднат“ бидејќи ова е моментот кога ќе се соочите со реалноста. Ќе бидете во ситуација да направите нови компромиси на работното место.

Љубов – Венера влезе во вашиот знак , па ви носи убав емотивен период. Ќе имате повеќе можности за романса, а сигурно е дека ќе бидете најубавиот знак во Зодијакот во наредните недели. Ако мислевте дека ништо не се случува во вашиот љубовен живот, подгответе се за пресврт во наредните денови. Очекувајте повици и од минатото.

Здравје – Склоност кон настинки.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име