Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 10 до 17 јуни! Неверојатни шанси за Близнаците,...

Најточниот неделен хороскоп од 10 до 17 јуни! Неверојатни шанси за Близнаците, покачување на платата за Скорпиите, а еве кој ќе ги реши финансиските проблеми

11143
0

Најточниот неделен хороскоп од 10 до 17 јуни! Неверојатни шанси за Близнаците, покачување на платата за Скорпиите, а еве кој ќе ги реши финансиските проблеми

Марс, планетата што астролозите ја нарекуваат господар на војната, денес влегува во Бик, каде што носи нова движечка енергија за Бикот, Јарецот и Девицата. Близнаците се вистинска планетарна забава, бидејќи таму се наоѓаат Сонцето, Меркур, Венера и Јупитер, па се нагласува комуникацијата, а полека но сигурно се менува начинот на кој добиваме информации.

ОВЕН

Бизнис – Влегувањето на Марс во Бик на 9 јуни ви носи одлична недела за финансиски преговори. Фокусот ќе ви бидат парите до крајот на јуни, а парите ќе се држат до вас. Планетите во третата куќа ви носат комплетирање на документите, но и одлични исходи од преговорите.

Љубов – Венера во Близнаци ви носи допишување и флертување преку пораки. Вие сте во фаза кога сакате да запознавате луѓе преку интернет и апликации, па ќе се допишувате со најмалку две лица. Ако сте во брак или во врска, можете да одите на кратко патување.

Здравје – Одлично.

БИК

Бизнис – Марс влегува во вашиот знак на 9 јуни, па деловните партнерства ќе бидат клучни. Очекувајте нова битка за доминација на работното место. Венера во Близнаци е одлична за нови преговори за плата, но и за покачување. Планетите се на ваша страна.

Љубов – Марс во првата куќа ви ја носи потребата за стабилност. Подготвени сте да се борите за личноста за која се грижите и тоа ќе го покажете отворено. Ако сте во брак, вашиот партнер ќе сака да влијае на вашите секојдневни одлуки.

Здравје – Чувствително.

БЛИЗНАЦИ

Бизнис – Јупитер во вашиот знак почна да дејствува, па се отвораат можности од сите страни. Ќе имате бројни деловни можности, а благодарение на положбата на планетите ве очекува голема популарност, дури и на работа. Ако се занимавате со јавна работа, ќе бидете многу барани.

Љубов – Венера во вашиот знак укажува дека сте станале поубави. Многу сте популарни, па ќе имате многу понуди во емотивна смисла. Сега е време од годината кога можете да ја запознаете љубовта на вашиот живот, а исто така да се заљубите.

Здравје – Одлично.

РАК

Работа – Марс во Бик ви носи поголема поддршка на работното место, па ќе почувствувате олеснување. Она што е сигурно е дека на работа ништо не е како што изгледа. Поради планетите во дванаесеттата куќа, лесно можете да бидете предмет на озборувања или да верувате во погрешните зборови на одредени луѓе.

Љубов – Венера во Близнаци ви носи тајна љубов. Сè ќе започне со допишување, а тоа лесно може да доведе до договор за тајна средба. Некои Ракови ќе планираат патување покрај вода и тоа ќе биде правилна одлука во наредните денови.

Здравје – Психолошки проблеми.

ЛАВ

Работа – Марс во Бик ви носи нови конфронтации на работното место. Ќе имате впечаток дека некој сака да ви ја разниша позицијата на работа. Искористете ги планетите во Близнаци за да остварите контакти со вистинските луѓе кои можат да ви помогнат и на работа.

Љубов – Сонцето кај Близнаците е одлично за дружење, ќе запознаете нови луѓе. Сепак, поради Марс во Бик ќе бидете под стрес, па деловните проблеми ќе ги носите дома. Венера во Близнаци може да ви донесе романса од пријателство.

Здравје – Послабо.

ДЕВИЦА

Работа – Меркур во десеттата куќа ви носи големи амбиции, па ќе ја промените позицијата на работа. Можна е промоција, но тоа нема да се случи без стресни ситуации. Искористете го Марс во Бик за патување и соработка со странски компании.

Љубов – Нептун во предизвикувачки аспекти ви носи разочарување и соочување со реалноста. Ќе мора реалистично да ги погледнете блиските луѓе. Исто така, ќе имате можност да ги идеализирате луѓето и поради тоа ќе бидете разочарани.

Здравје – уште полошо.

ВАГА

Работа – Венера во Близнаци ве радува, па нема толку сериозно да ги сфаќате сите проблеми на работа. Иако сте чувствителни поради Марс во Бик, ќе научите како да се справите со притисокот од обврските. Ова е период кој е одличен за соработка со странски компании, но и за патувања.

Љубов – Започнува интензивното флертување! Подготвени сте за нова љубов и ќе уживате во романтични средби како пар. Најмногу од сè, би сакале да патувате со личноста за која се грижите.

Здравје – подобро.

СКОРПИЈА

Работа – Ви претстои поволен период за финансии . Имате големи шанси да добиете покачување. Ќе се вклучите во нова приказна на работа и таа ќе ви донесе поттик. Ќе имате соработка со Биковите и Близнаците. Засилена комуникација преку социјалните мрежи.

Љубов – Преосетливи сте во овој период и се ви е важно. Од друга страна, Венера во Близнаци укажува дека вашиот партнер не го сфаќа сето тоа толку сериозно. Емотивни сте, а вашата сакана е повеќе расположена за забава и хумор.

Здравје – Добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Добро сте организирани на работа, но веројатно ќе имате поголеми трошоци. Повеќе комуницирате на работа и мора да воведете некои нови работни навики. На моменти нема да ви се допадне динамичната атмосфера, па затоа повеќе ќе сакате да бидете сами. Вистинскиот момент е да се пласираат идеи во јавноста. Можете лесно да станете популарни.

Љубов – Ќе имате најмалку две можности за романса. Некој кој е многу зборлив ќе се обиде да ве шармира со зборови. Нема да ви се допадне многу, па ќе барате поконкретна иницијатива. Пазете се од празни ветувања и пораки кои не водат до никаде.

Здравје – подобро.

ЈАРЕЦ

Работа – Венера и Меркур кај Близнаците ви носат возбудлив период на работа. Нема да ви биде досадно бидејќи ќе има многу работа, но и нови предизвици. Ќе имате интересни соработници кои ќе ви помогнат да промените нешто на работа што ве мачело. Ве очекува нов деловен проект, затоа бидете подготвени за нови работи. Можна е промена на работното место.

Љубов – Флертувате со личност која ја познавате преку работата. Доколку сте во брак, ќе имате криза исклучиво поради расправии околу финансиите. Тоа ќе биде вашата главна пречка во љубовта, па најдобро е да престанете да зборувате за тоа во овој период. Ве привлекуваат Близнаци.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Венера и Меркур кај Близнаците ви носат олеснувачки период, па сè ќе завршите со леснотија. Ќе се чувствувате како да е симнат голем товар и ќе можете да се ослободите од постојаниот притисок. Марс во Бик ви носи чуден однос со вашите соработници и немојте да се чудите ако вашите соработници ви ги доверат своите лични проблеми. Ќе имате добра соработка со Близнаците, но тешка соработка со Биковите.

Љубов – Партнерот е во фаза кога ве оптоварува со семејни проблеми. Затоа често се карате, а најдобро е да не се оптоварувате еден со друг периодов. Поради планетите во Близнаци, треба да внесете повеќе забава во вашиот живот. Излегувајте повеќе на места од јавен тип и дефинитивно ќе уживате. Можно е ново познанство.

Здравје – подобро.

РИБА

Работа – Зголемена комуникација на работа ве очекува и следната недела. Ќе имате еден тон повици и документи со кои треба да се справите. Сепак, семејните проблеми ќе ви бидат примарни, па ќе бидете фокусирани на таа област. Можно е пократко патување. Јупитер, планетата на среќата, е во Близнаци, па ви носи успех со недвижнини.

Љубов – Меркур кај Близнаците не ве радува, па ќе имате впечаток дека личноста за која се грижите се гужва и ве оптоварува со непотребни работи. Недоразбирањето ќе се засили, па најдобро е да не се држите до зборови и ветувања, бидејќи партнерот едно ќе зборува, а друго ќе прави.

Здравје – Одлично.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име