Дома Живот Најточниот неделен хороскоп за периодот од 14 до 20 август!

Најточниот неделен хороскоп за периодот од 14 до 20 август!

1098
0

Најточниот неделен хороскоп за периодот од 14 до 20 август!

ОВЕН:

Љубов:

Оваа секојдневна искрена размена на информации во моментот на одлучување во голема мера ќе ја зајакне довербата помеѓу вас двајцата. Се ќе оди добро и ќе докажете дека како пар сте многу способни да решавате работи од големо значење, но и секојдневни работи.

Кариера:

Ова може да биде малку фрустрирачки период, од гледна точка на личен или материјален напредок и надворешни успеси. Веројатно ќе бидете вклучени во планирањето, развивањето идеи и стратегии, поминувајќи низ период на обука и учење и/или помалку интеракција со луѓето во вашата непосредна околина.

Совет:

Внимавајте на исхраната.

БИК:

Љубов:

Страсната љубов е едно, а страсната љубов е сосема друга работа и неопходно е да се воспостави граница меѓу едното и другото. Ако не одите директно на поентата, ќе биде малку поромантично, галантно, љубезно и нежно.

Кариера:

Важните прашања на овој циклус се да ги усогласите вашите постапки и трошења (и енергија и пари) со вашите вистински вредности и да се поставите на цврста финансиска основа. Ако сте биле запоставени или невнимателни со вашите ресурси или сте живееле надвор од вашите можности, можеби ќе треба да го преструктуирате начинот на кој живеете или трошите пари.

Совет:

Обидете се да ги стабилизирате финансиите во овој период.

БЛИЗНАЦИ:

Љубов:

Ако не сте поврзани со никого, ова може да биде период кога брзо сте заљубени и можете да му пријдете на некој што ви е привлечен, но можете да го направите тоа на храбар или лошо време. Ако не го ублажите вашиот импулс, голема е веројатноста да бидете отфрлени, бидејќи другите ќе ве гледаат како малку груби или нељубезни.

Кариера:

Може да се случи нешто што ја спречува, ограничува или става сериозни ограничувања на вашата слобода или вашите постапки. Наместо да обвинувате, да станете огорчени или да се чувствувате жртви, фокусирајте се на она што можете да го направите, а не на она што не можете да го направите во моментов.

Совет:

Слушајте ги советите на блиска личност.

РАК:

Љубов:

Може да се појави преосетливост и огорченост. Повеќе од сè друго, опуштеноста и менталната неутралност се важни за објективно да се гледаат работите. Ако со некого во минатото сте насобрале мали непријателства или недоразбирања, многу е можно одеднаш се да излезе на виделина.

Кариера:

Може да предизвикате силно противење, особено од етаблирани власти во вашата област или други кои може да бидат загрозени од вашите планови, таленти, стил или начин на водење бизнис. Вашиот интегритет и карактер секако ќе бидат тестирани.

Совет:

Време е за борба.

ЛАВ:

Љубов:

Накратко, ќе се изразите со јасни, директни и дефинирани емоции, знаејќи да ја комбинирате личната слобода со одговорноста кон семејството или најблиските. Генерално, тоа ќе биде фаза во која вашите емоционални и психолошки искуства ќе бидат збогатени, свесни, полни со живот и многу витални.

Кариера:

Патувањето до некое волшебно, егзотично, романтично или свето место е исто така одлична можност. Ако се појави таква можност, размислете за заминување! Таквата авантура може да помине добро.

Совет:

Изливот на енергија дава можности за реализација на некои напуштени проекти.

ДЕВИЦА:

Љубов:

Доколку моментално не сте поврзани со никого, голема е веројатноста дека ќе имате можности да ве привлече некого. Сепак, немојте да мислите дека се што блеска е злато, бидејќи постои можност да се поврзете со некој со сложен и страстен карактер кој би можел да ве натера да страдате.

Кариера:

Би било лесно да ги пропуштите можностите од ова време, бидејќи тие не се гламурозни или многу возбудливи. Дајте си заслуга што се применивте, ја завршивте работата и правите вистински напредок кон вашиот идеал. Можеби ќе сакате да најдете нова толпа – или барем сојузник или двајца за да ги поддржите вашите напори.

Совет:

Дајте му втора шанса.

ВАГА:

Љубов:

Ако имате придружник, нивото на комуникација што ќе го постигнете ќе биде особено важно, бидејќи и двајцата од самиот почеток ќе изгледате како многу добри пријатели. Помеѓу вас постои интуитивна комуникација, бидејќи се разбирате и меѓусебните емоции ги перципирате речиси без потреба од зборови.

Кариера:

Доколку не сте особено амбициозни или ориентирани кон кариера, ова е сепак период во кој ви се отворени важните соништа и патот до поголема слобода и среќа. Оптимизмот и подготвеноста за преземање ризици се клучни. Избалансирајте ја довербата со понизноста.

Совет:

Сега треба да бараме мир и да се концентрираме на нашите цели.

СКОРПИЈА:

Љубов:

Препорачливо е да станете свесни за љубомората и да контролирате одредени инстинктивни тенденции кои може да се појават сега. Запомнете дека среќата во вашата врска, интеграцијата со саканата личност и вашиот личен успех во голема мера зависат од почитта што ја имате кон себе и од почитта што ја имате кон партнерот.


Кариера:

Подобрувањето на вештините во служба на креативната визија е една од темите на овој период. Развивањето редовни работни навики, градењето пракса или работењето на постојан и дисциплиниран начин води до зголемена слобода и оригиналност. Можете да се обврзете што од една страна ќе ви го стесни фокусот, но во исто време ќе ве ослободи.

Совет:

Мора да се грижите за вашето здравје.

СТРЕЛЕЦ:

Љубов:

Очигледно, самореализацијата е нешто лично, но може да се забрза и засили кога секој партнер е посветен на совесно подобрување на својата личност и поттикнување на другиот на саморазбирање. Треба да излезете од вашата комфорна зона за да го започнете вашиот љубовен живот.

Кариера:

Ова може да биде малку фрустрирачки период, од гледна точка на личен или материјален напредок и надворешни успеси (освен ако другите фактори во вашата табела не го компензираат и надминат ова). Веројатно ќе бидете вклучени во планирањето, развивањето идеи и стратегии, поминувајќи низ период на обука и учење и/или помалку интеракција со луѓето во вашата непосредна околина.

Совет:

Читајте книга и одморете ја главата.

ЈАРЕЦ:

Љубов:
Ова е исто така добро време да ги извадите на виделина елементите од вашето детство и адолесценција кои можеби сè уште се активни во вашата потсвест, следејќи психолошки искуства кои сè уште не се добро асимилирани. Ако имате антипатија, незадоволство или гнев кон член на вашето семејство, сега е време да размислите за тоа и после тоа да го подобрите односот со таа личност.

Кариера:

Можеби ќе ве преплават слики или необични перцепции кои се сосема различни од сите што сте ги имале досега. Разбирливоста е многу важна сега, бидејќи лесно може да бидете измамени, погрешно да ги протолкувате вашите искуства или да станете неурамнотежен во пристапот кон било што духовно или метафизичко. Засилениот идеализам и зголемената чувствителност може да ве натераат да сакате да избегате од овој свет – уште една опасност од овој временски период.

Совет:

Следете ја вашата интуиција.

ВОДОЛИЈА:

Љубов:

Партнерот ќе ви помогне да бидете поумерени, избалансирани и фер, што несомнено ќе ви ги зголеми шансите за успех. Ваквото усогласување на цели меѓу вас двајца ќе ве направи посреќни како пар, а во исто време секој од вас ќе биде поуспешен во семејството, професијата и по правило во секојдневниот свет.

Кариера:

Во овој период ќе се промени вашиот идентитет во светот и вашите важни лични цели. Силен дух на немир, слобода и идеализам ве обзема и не можете да продолжите на стариот начин.Ќе барате промени дури и ако тоа ве чини.

Совет:

Личната слобода нема цена.

РИБИ:

Љубов:
Вашите одлуки ќе бидат поддржани и добредојдени од вашиот партнер, под услов да ги изразите на пријатен, ослободувачки и избалансиран начин. Сега слушајте ги добрите совети на вашата сакана. Кога носите заеднички одлуки, ќе имате корист во сите видови активности, како што се професионална, економска или која било друга природа.

Кариера:

Има позитивни случувања во оние области од вашиот живот каде сте биле фокусирани, посветени и правеле темелна работа. Темата се шири и се проширува од сигурна основа и успехот е загарантиран.

Совет:

Поголем готовински тек на крајот на неделата.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име