Дома Твој готвач Највкусен колач која може да ја првите секој ден

Највкусен колач која може да ја првите секој ден

1782
0

Највкусен колач која може да ја првите секој ден

Состојки:
Јајца 3
прстофат сол
Шеќер 200 гр
кисела павлака или јогурт 100 мл
путер 150 гр
брашно 300 гр
прашок за пециво 1 лажица
ванилин 0,5 лажиче
ореви 150 гр

Намачкајте со путер калап од 26 см

Брашно 2 лажици
Шеќер 2 лажици
Путер 30 гр
Ореви 50 гр

Печете на 180°C 35-40 минути

Деталите погледнете ги во видеото:

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име