Дома Твој Готвач Направете супер едноставни нутела брауни од само три состојки

Направете супер едноставни нутела брауни од само три состојки

610
0

Потребни ви се само три состојки за нутела брауни!

Изобилство од крем, можете да користите и обичен еурокрем.

Состојки:
5 јајца
600 гр нутела
1 чаша брашно

Подготовка:
Загрејте ја рерната на 175 степени. Обложете го садот за печење со димензии 9 × 13 со хартија за печење, а потоа намастете го садот за печење со маргарин.

Додадете пет јајца во голем сад за матење и изматете ги заедно. Внимавајте целосно да ја извадите фолијата од теглата со Нутела пред да ја ставите во микробранова печка од 30 секунди до минута, што помага да се раствори намазот и да се олесни работата.

Додадете ја Нутелата во јајцата и мешајте додека целосно не се соедини со смесата. Додадете 1 чаша универзално брашно и нежно измешајте додека не се изгубат трагите.

Истурете го тестото од Нутела во сад за печење. За посилен вкус на чоколадо, додадете малку сол. Печете го 20-25 минути. За да бидете сигурни дека е испечено, пробајте со чепкалка во средината. Ако излезе чисто, готово е.

Претходна објаваЗдравствени придобивки од престојот во планина во зимскиот период
Следна објаваШто да јадете за да го зајакнете телото ако имате омикрон?

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име