Дома Твој готвач НАПРАВЕТЕ ГО ОВАА ТОРТА СО ЈАГОДИ И БИСКИТ ЗА 5 МИНУТИ: Без...

НАПРАВЕТЕ ГО ОВАА ТОРТА СО ЈАГОДИ И БИСКИТ ЗА 5 МИНУТИ: Без миксер, готвење или печење!

1710
0

НАПРАВЕТЕ ГО ОВАА ТОРТА СО ЈАГОДИ И БИСКИТ ЗА 5 МИНУТИ: Без миксер, готвење или печење!

НАПРАВЕТЕ ГО ОВАА ТОРТА СО ЈАГОДИ И БИСКИТ ЗА 5 МИНУТИ.

Без миксер, готвење и печење!

Компоненти:

  • 800 гр бисквити
  • 4 лажици шеќер во прав
  • 500 гр јагоди
  • 1 банана
  • 50 гр чоколадо
  • 800 мл јогурт 3,2% млечни масти
  • 2 ванилин шеќер

Глазура:

  • 100 гр чоколада за готвење
  • 100 мл крем за шлаг

Деталите за подготовката погледнете ги во видеото.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име