Дома Твој готвач Направете го највкусниот леб без брашно и квасец (рецепт)

Направете го највкусниот леб без брашно и квасец (рецепт)

3398
0

Совршен е за дијабетичари и луѓе сто се на диета…

Состојки:

5 јајца
150 гр семки од тиква
100 гр сусам
100 гр ленено семе
50 гр семки од сончоглед
50 гр бадеми
4 лажици овесни трици
10 лажици маслиново масло
3 дл. вода
1 лажичка сода бикарбона
1 лажичка сол

Подготовка:

Измешајте ги сите суви состојки, а потоа додадете ги јајцата, маслото и водата. Се пече во загреана рерна на 180 степени.

Претходна објава8 работи за кои науката предупредува дека можат да го забрзаат стареењето
Следна објаваДен на „тешки мисли“ може да ве доведе до лош избор

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име