Дома Твој готвач НАПОЛИТАНКИ КИНДЕР БУЕНО – РЕЦЕПТ

НАПОЛИТАНКИ КИНДЕР БУЕНО – РЕЦЕПТ

896
0

НАПОЛИТАНКИ КИНДЕР БУЕНО – РЕЦЕПТ

Наполитанките Kinder Bueno се совршен рецепт за последниот месец од годината кога сите секогаш ги правиме највкусните десерти. Оваа вкусна и многу едноставна слатка магија ќе биде одлична за секоја пригода, а особено како една од низата слатки закуски на секоја празнична трпеза.

Вкусот, секако, е инспириран од добро позната бонбона купена во продавница која децата едноставно ја обожаваат. Не е ништо поразлично со овој рецепт, кој секогаш е еден од најомилените кај сите најмали. Згора на тоа, бидејќи ова е домашен рецепт, има уште подобар вкус, а поради брзината и едноставноста на правење наполитанки Киндер, како што се и скратени, може секој да ги направи.

НАПОЛИТАНКИ KINDER BUENO КОИ СЕ ГОТОВИ ЗА САМО 25 МИНУТИ
За да го направите потребни ви се само 25 минути, што навистина не е многу работа. Само имајте на ум дека овие наполитанки Kinder Bueno треба да се остават добро да се стегнат преку ноќ. Исто така, за оваа верзија на рецептот што ќе ја донесам овде, решив да ја намалам количината на шеќер, бидејќи смесата ќе биде доволно слатка поради чоколадото за готвење, како и белото чоколадо. Има верзии кои се послатки, но верувајте дека навистина не е потребно во овој случај.


Пред да започнете со правење, само имајте на ум дека се правите во континуитет, а смесата ја размачкате додека е уште топла. Ако се излади, брзо ќе се зацврсти, па мачкањето ќе биде многу потешко, а тоа дефинитивно треба да се избегнува.

Погледнете ги сите детали за тоа како да ги направите овие фини наполитанки Kinder Bueno во новиот видео рецепт:

Извор: youtube

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име