Дома Здравје Напиток за брзо слабеење: Пијте секоја вечер пред спиење, резултати веќе по...

Напиток за брзо слабеење: Пијте секоја вечер пред спиење, резултати веќе по 10 дена

9098
0

Напиток за брзо слабеење: Пијте секоја вечер пред спиење, резултати веќе по 10 дена

Обично ни се советува да пиеме пијалоци за слабеење рано наутро. Меѓутоа, понекогаш е многу подобро да се напиеме специјално направен пијалок пред спиење кој ќе ни го олесни изневерувањето и ќе ни овозможи лесно да заспиеме.

Измешајте 200 мл свеж сок од ананас, лажичка цимет и половина лажичка ким.

Бромелаинот зад ананасот помага и поттикнува подобро варење – самиот бромелаин е многу корисен бидејќи им помага на другите ензими кои активно учествуваат во процесот на варење, како што се трипсинот и пепсинот, со што се овозможува непречено и поефикасно варење.

Истиот ефект го има и циметот. Драстично ја намалува надуеноста и ги намалува гасовите.

Кимот е многу ефикасен и за отстранување на салото од стомакот и е познат како најефикасен зачин за слабеење.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име