Дома Твој готвач Мојата штрудла со афион, мека како пена

Мојата штрудла со афион, мека како пена

1634
0

Мојата штрудла со афион, мека како пена

Ќе ви требаат:
За тестото:

200 мл млеко
2 јајца + 1 жолчка кора од
лимон
70 гр путер
20 гр квасец
1 лажичка шеќер
малку сол
550 гр брашно

За фил:
200 гр мл. мак
150 мл млеко
шеќер по желба
1 лажица плазма по желба

Деталната подготовка погледнете ја во видеото:

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име