Дома Живот Многу хороскопски знаци ќе имаат можност за љубов: Љубовен хороскоп до 17...

Многу хороскопски знаци ќе имаат можност за љубов: Љубовен хороскоп до 17 февруари

5122
0

Многу хороскопски знаци ќе имаат можност за љубов: Љубовен хороскоп до 17 февруари

Проверете како ѕвездите ќе ве фаворизираат

ОВЕН

Ќе бидете целосно задоволни од она што се случува во вашиот љубовен живот. Можно е некоја прилика која многу ветила да ги исполни тие ветувања или животни околности да ви помогнат да ги остварите вашите желби во љубовната сфера.

БИК

Ќе се појави личност која упорно ќе флертува со вас дури и да не скокоткате. Ништо нема да може да ја обесхрабри, па затоа е залудно да се обидувате. Најдобро би било да се предадете на вашата среќа.

БЛИЗНАЦИ

Проблеми во односите помеѓу партнерот и пријателите. Можно е околината да не го одобри вашиот избор на љубовен партнер и тоа донекаде да ве блокира во љубовниот живот. Сепак, се треба да се среди како што се приближува крајот на неделата.

РАК

Се наоѓате во многу плоден период за љубов и можно е да постигнете сериозна и долготрајна врска. Ако тоа веќе не се случило, тогаш веќе ќе сретнете некој кој има сериозни намери и планови за иднината кои ве вклучуваат.

ЛАВ

Не мешајте работа и задоволство, во спротивно ќе трпите негативни последици во двете сфери. Ова е период во кој ќе имате уште поактивен пристап кон животот, вклучувајќи го и љубовниот живот. Ќе бидете многу поотворени и подготвени да искусите моментална страст.

ДЕВИЦА

Во наредниот период можеби ќе ви се допадне некој кој е многу постар од вас или некој што спаѓа во категоријата „забрането овошје“. Поради можна социјална осуда, ќе имате тенденција да ги криете своите чувства.

ВАГА

Ќе имате повеќе можности во љубовната сфера, што ќе ве изненади бидејќи љубовниот живот во последно време е нешто сув. Но, очекувајте целосен пресврт. Некој молскавично ќе ве освои и ќе доживеете страсни моменти во друштво на таа личност.

СКОРПИЈА

Небесата ни подаруваат страсни и интензивно романтични планетарни конфигурации оваа недела. Ќе бидете многу помалку под стрес, па ќе можете да се фокусирате на љубовниот живот и да уживате во него.

СТРЕЛЕЦ

Ќе имате повеќе среќа во љубовта и повеќе возбудливи можности. Ако сè уште сте во врска, можете да здивнете бидејќи сте поминале низ грубиот дел и успеавте да ја спасите врската. Ако сте сами, може да имате афера со некој од вашиот круг на пријатели.

ЈАРЕЦ

Ќе бидете многу подобро расположени во наредниот период, барем кога е љубовта во прашање. Ќе покажувате чувства или ќе бидете возбудени и повеќе од кога било расположени да имате партнер и да уживате во љубовта.

ВОДОЛИЈА

Ќе имате можности за романса и поради тоа ќе бидете задоволни. Лесната комуникација и многуте тиражи, и онлајн и во реалниот живот, ќе ви овозможат повеќе можности за флертување, а можеби и за љубов.

РИБА

Многу сте строги и нефлексибилни во овој период, често оптоварени со животните проблеми. Поради ова, ќе пропуштите некои можности за романса, бидејќи во овој период не сте во можност да уживате и да се опуштите или да се отворите за позитивни емоции.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име