Дома Живот Месечен хороскоп за јули! Младата месечина во Рак носи нов почеток за...

Месечен хороскоп за јули! Младата месечина во Рак носи нов почеток за 4 хороскопски знаци

9045
0

Месечен хороскоп за јули! Младата месечина во Рак носи нов почеток за 4 хороскопски знаци

Младата месечина во Рак нè очекува на 6 јули и носи време на нови почетоци, а Раковите, Рибите и Скорпиите можат најдобро да го искористат овој астролошки период. Јули е предизвикувачки месец во кој не очекува спојот на Марс и Уран во Бик, што значи дека 15, 16 и 17 јули се датумите кога не треба да носиме радикални одлуки. Потребата да одиме на сè или ништо во текот на јули може да ни направи повеќе штета отколку корист.

ОВЕН
Работа – Марс во Бик до 20 јули ви носи важен месец за пари . Многу е важно да не правите ризични инвестиции во вториот дел од месецот, бидејќи спојот на Марс и Уран може да ви предизвика загуби (15, 15 и 17 јули). Венера и Меркур во Лав ви носат нови деловни можности, но и зајакнување на вашата борбеност. Ќе имате можност да ги покажете вашите организациски способности. Одличен месец за Овните кои се занимаваат со гостопримство. Јупитер во Близнаци ви носи поволни законски решенија. Од 20 јули ќе се занимавате со преговори и документација, па можете да потпишете важен документ.

Љубов – Венера во Лав од 11 јули носи огнена, страсна енергија која ќе ви донесе средба за паметење. Ќе имате многу покани за датуми и места за забава, па ќе остварите нови познанства. На почетокот на јули, Раковите ќе ве задоволат, а потоа некој Лав ќе успее да ви го „збуни“ умот. Одличен период за слободните Овни, бидејќи можат да започнат нова романса.

Здравје – Добро.

БИК
Бизнис – Венера влегува во Лав на 11 јули, па фокусот ќе биде ставен на независниот или семејниот бизнис. Многу Бикови ќе работат од дома или ќе „носат“ деловни обврски дома, што ќе им пречи. Марс во Бик до 20 јули ви дава движечка енергија и мотивација да ги промените работите, но во исто време се нервирате поради деталите кои ве исцрпуваат. Марс во Близнаци од 21 јули ви носи одличен финансиски период во кој може да се оствари профит врз основа на успешни преговори и маркетинг. Нагласеното четврто поле покажува дека вашето семејство ќе биде поважно од работата во вториот дел од јули.

Љубов – Марс во Бик околу 20 јули може да донесе ненадеен прекин во врската која веќе е на растреперени нозе, бидејќи спојот на Марс и Уран ќе донесе емотивен бродолом. Доколку сакате да постигнете потрајна врска, подобро е да почекате до крајот на јули. Венера во Лав ви носи гордост и претерано его, па од 11 јули ќе бидете непопустливи и верувајте дека заслужувате повеќе отколку што добивате во сегашната врска.

Здравје – Чувствително.

БЛИЗНАЦИ
Работа – Меркур и Венера во Лав ви носат голема преговарачка моќ, па ќе имате нови договори во однос на работата и договорите. Имате способност да ги убедите другите во вашите ставови, а со влијанието на среќната планета лесно можете да ги остварите вашите соништа. Месецот јули е поволен за пари, па ќе можете да заработите повеќе. На 20 јули Марс влегува во вашиот знак и ви носи постресен период на работа и потреба да ги промените работите. Ќе видите дека втората половина на јули ќе ви биде потешка на работа од првата. Поради спојот на Јупитер и Марс, може да имате правни проблеми на крајот на јули.

Љубов – Венера во Лав од 11 јули ви носи многу преписки и пораки, но и можност да ја официјализирате врската која трае со години. Односно, многу Близнаци после 12 години конечно се подготвени за брак и тоа ќе го нагласат. Доколку сте слободни, пред вас е период со многу познаници. Комуникацијата ќе ви биде најголема сила, па ќе ги освоите сите со својата харизма и шарм. Подгответе се за еден месец кој ќе донесе многу повици, пораки и состаноци. Ќе им се допаднете на Лавовите и Стрелците.

Здравје – Одлично до 20 јули.

РАК
Работа – Сонцето во вашиот знак ви носи бројни можности и среќни вести. Бидејќи Венера и Меркур ќе бидат во Лав, тоа значи дека можете да очекувате одлична заработка и дополнителни пари. Можете да добиете нешто вредно во форма на уметнички подарок што има голема парична вредност. Треба да ја искористите Младата Месечина во вашиот знак на 6 јули за да започнете нешто ново. Јупитер во Близнаци ви носи проширување на работата и зајакнување на комуникацијата, па ќе бидете принудени да го промените начинот на функционирање на работното место.

Љубов – Сатурн во Риби денеска тргна во ретроградна линија, па ви носи враќање на личност од минатото. Ова е некој кој ви бил важен во емотивна смисла, а сега ќе се вратите на старите планови и одамна заборавените емоции. Можна е средба со стара љубов, за да се расчисти врската. Во секој случај, ќе бидете среќни и расположени да се вратите на врските кои некогаш ви биле важни. Минатото тропа на вашата врата и бидете мудри што правите со него.

Здравје – Добро.

ЛАВ
Работа – Полека, но сигурно се ближи сезоната на вашиот знак , па вашите потенцијали доаѓаат до израз на сите полиња. Меркур и Венера во Лав ви носат среќни вести и добар исход од преговорите. Можете исто така да очекувате да потпишете важен документ. Едноставно лесно ќе ги надминете пречките. Марс во Бик до 20 јули ве прави нервозни, па премногу се грижите за работи кои ќе станат решливи на крајот на јули. Најважно е да не се троши енергија и да не се влезе во конфликти кои ќе се решат по 20 јули

Љубов – Венера на 11 јули во вашиот знак и ви го носи месецот на љубовта. Ќе бидете најшармантниот знак во Зодијакот и сите ќе паднат на вашата убавина и харизма. Ако сте сингл, подгответе се да бидете освоени. Лавовите кои се во брак може да имаат инцидент кон средината на месецот со партнерот бидејќи во се ќе биде вклучено семејството, но и прашањето за станот. Обидете се да ја спасите врската со тоа што нема да правите радикални потези и да го чекате вториот дел од јули, кој е поповолен за дискусии. Во наредниот месец ќе ја подновите гардеробата и ќе го промените стилот, па нема да имате конкуренција.

Здравје – Подобро после 20 јули.

ДЕВИЦА
Бизнис – Меркур во Лав на полето на тајните ви носи нестабилен период во кој ништо нема да биде како што изгледа. Искористете ја поддршката од влијателните пријатели за реализација на проекти. Во наредните денови лесно можете да дознаете кои се вашите тајни непријатели. Напнатоста ќе биде поголема на 20 јули бидејќи Марс ќе влезе во Близнаците и ќе донесе конфликти со авторитетот околу позицијата на работа. Затоа, не треба да очекувате некоја голема промена. Сатурн оди ретроградно и ви носи обновени контакти со старите соработници.

Љубов – Венера во Лав од 11 јули ви носи тајна љубов. Ако сте во брак, ретроградниот Сатурн ќе бара од вас и вашиот партнер да ги решите старите прашања за да можете да продолжите понатаму. Можете да очекувате и појава на луѓе кои не сте ги виделе долги години. Можеби не сте виделе одредени луѓе повеќе од 10 години, но ретроградниот Сатурн ќе ги врати таквите луѓе во вашиот живот.

Здравје – Послабо во вториот дел од јули.

ВАГА
Бизнис – Венера во Лав можете да ја користите за контакти со странски земји. Јули е добар месец да научите нешто ново за работата што ја работите, но и да ја подобрите соработката. Ретроградниот Сатурн во Риби ви носи изглед на стари соработници кои долго време не сте ги виделе, но и можност за обнова на соработката. Марс влегува во Близнаци на 20 јули и ви носи подобрување на финансиската состојба. Во првата половина од месецот ќе имате поддршка од влијателни пријатели во остварувањето на вашите долгорочни цели.

Љубов – Венера во Лав во единаесеттата куќа укажува дека сте подготвени да му дадете шанса на едно пријателство да прерасне во љубов. Пријателската поддршка ви е поважна од љубовта, па лесно ќе почнете да развивате чувства кон пријателот. Од 20 јули Марс во Близнаци носи средба на патување или познанство со личност која доаѓа од странство.

Здравје – Добро.

СКОРПИЈА
Работа – Марс во Бик се уште не ви дава мир, па принудени сте да се расправате на работното место. Вашите амбиции растат и затоа ќе бидете желни за признание во форма на нова работна позиција. Иако веројатно ќе напредувате, сепак нема да бидете задоволни од околностите на работа. Јупитер во Близнаци може да ви донесе спонзорство за деловен проект, но и проширување на работните обврски. Честопати ќе се чувствувате како да работите две работни места во исто време. Сепак, вие сте желни за признанија, па со задоволство ќе ги надминете пречките.

Љубов – Венера во Лав ви носи симпатии на работното место. Ова е некој кој е на позиција, успешен, но бизнис-ориентиран. Ќе ви биде предизвик да го привлечете вниманието на таква личност, иако сè најмногу ќе биде поврзано со работата. Флертувањето на работното место може да биде возбудливо за вас, но може да ја наруши и вашата репутација во друштвото. Ќе им се допаднете на Лавовите. Од 20 јули влегувате во фаза кога лесно ќе остварувате познанства и нови контакти, па подгответе се за возбудливи настани.

Здравје – Послабо.

СТРЕЛЕЦ
Работа – Венера влегува во Лав и ви носи добар период на работа, кога ќе можете добро и корисно да спиете. Многу Стрелци ќе патуваат во друг град на работа. Марс во Бик условува дискусии на работа до 20 јуни, па ќе чувствувате дека имате несигурни соработници. Поради Јупитер во седмата куќа, идеален момент е јавно да го промовирате вашиот бизнис, бидејќи можете да стекнете популарност. Некој ќе сака да ве промовира во наредниот период, што е одлично за Стрелците кои се занимаваат со маркетинг или медиуми. Од 20 јули Марс во Близнаци ви носи повеќе недоразбирања на работа, пред се затоа што ќе бидете непопустливи.

Љубов – Меркур во Лав може да ви донесе заедничко патување. Секоја промена на околината во емоционална смисла може да биде спас. Не сте заглавени на место, па подготвени сте за нови авантури. Јупитер во седмата куќа ви носи и запознавање со личност која е популарна, хумористична и младешка. Ова е некој кој ќе ве освои со интересна комуникација и пораки. Стрелците во долги врски можат да планираат брак, додека оние кои се слободни ќе имаат познаник кој може да им го промени животот.

Здравје – Добро.

ЈАРЕЦ
Работа – Јупитер во Близнаци ви носи проширување на обемот на работа како и нова форма на комуникација со вработените. Меркур и Венера во Лав во осмата куќа се одлични за спонзорства и решавање на наследните прашања. Поголемиот дел од јули ќе биде стабилен, а од 20 јули може да ве зафати хаотична атмосфера на работа. Влегувањето на Марс во Близнаците може да ви донесе стресен период на работа во однос на соработниците. Ќе имате потреба да се расправате и да барате правда, но комуникацијата дефинитивно ќе биде нагласена.

Љубов – Марс во Бик ги поддржува вашите емотивни врски, но ситуацијата во средината на јули ќе биде критична поради врската помеѓу Марс и Уран, па можни се раскинувања. Ако сте во врска, можете да сметате на некоја случка кон средината на месецот или ако сте во брак, може да имате проблеми со децата. Слободните Јарци ќе имаат познаник со разведена личност.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА
Работа – Сонцето во Рак ви дава можност подобро да ги организирате обврските. Марс во Бик ќе ве подготви за расправии, бидејќи семејните проблеми влијаат на начинот на кој донесувате одлуки. Сепак, втората половина на јули носи олеснување и повеќе енергија, па лошите работи ќе ги оставите зад себе. Вашиот креативен потенцијал ќе исплива на површина во вториот дел од месецот, а лесно можете да стекнете популарност благодарение на вашата работа. Се наоѓате на пресврт и затоа е важно во средината на месецот /15,16. и 17 јули) не донесувајте пробивни одлуки за кои може да зажалите.

Љубов – Сонцето во Рак ви носи емотивна средба која може да доведе до потрајна врска. Она што може да ви биде проблем е тоа што немате трпение, па лесно можете да направите погрешен потег несвесно. Бидете внимателни со луѓето за кои се грижите. Венера и Меркур во Лав ви носат запознавање со атрактивна личност која е позната на пошироката јавност. Втората половина на јули е подобра за љубовта, па ќе бидете поспремни да ги покажете своите чувства.

Здравје – Полошо во првата половина на јули.

РИБА
Работа – Венера и Меркур во Лав укажуваат на тоа дека во јули ќе направите нешто што ве радува и одговара на вашиот темперамент. Можете лесно да започнете нов хонорарен бизнис што ќе го правите со поголемо уживање. Марс во Бик ви носи прецизни преговори, па затоа треба да го искористите периодот до 20 јули за да ги остварите вашите цели. Од тој датум се ќе биде попроблематично, а нема да имате трпение за никакви одлуки и потези. Најкритичните датуми за преговори во јули се 15 и 16 јули. и 17 јули затоа што спојот на Марс и Уран ќе донесе непромисленост. Подгответе се за нови деловни можности во првиот дел од месецот.

Љубов – Меркур во Лав ви носи средба со личност која ја познавате преку деловните контакти. Сезоната на ракот донесе повеќе емоции во вашите љубовни врски, па очекувајте состаноци. Прифатете ги поканите за состаноци и собири бидејќи во овој период можете повеќе да се забавувате. Доколку сте слободни, ќе ве изненади отворен флерт од личност која ја познавате преку работата. Лавовите и Раковите ќе ве задоволат, додека со Бикот можете да водите отворени разговори. Младата месечина во Рак може да ви донесе почеток на нова романса по 6 јули.

Здравје – Одлично до 20 јули.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име