Дома Живот Месечен хороскоп за јануари! Водолиите имаат тајни непријатели на работа, Стрелците се...

Месечен хороскоп за јануари! Водолиите имаат тајни непријатели на работа, Стрелците се заљубуваат, а еве кој е на голема пресвртница во животот

12578
0

Месечен хороскоп за јануари! Водолиите имаат тајни непријатели на работа, Стрелците се заљубуваат, а еве кој е на голема пресвртница во животот

За наша среќа, ретроградниот Меркур оди напред на 3 јануари, па се чека подобра комуникација и добри вести. Венера е во Стрелец, па Стрелците, Лавовите и Овните ќе доживеат процут во љубовните врски. Марс се приближува до знакот Јарец, па не учи на трпение, но и стратешко планирање. На 21 јануари Плутон влегува во Водолија, каде што носи трансформација која ќе ги опфати сите области од нашиот живот.

ОВЕН

Работа – Од 30 декември Венера е во Стрелец , па тоа укажува на месец во кој вашите финансии ќе бидат постабилни. Можност за заработка преку странски контакти. Комуникацијата на работа официјално станува подобра по Божиќ, кога Меркур оди целосно напред, па ќе имате појасни деловни преговори дури од средината на јануари. Марс во Јарец ќе ве натера да работите напорно, па имајте на ум дека од вас ќе се очекува одговорност. Од средината на јануари воглавно приоритет ќе ви биде работата, но и остварувањето на целите во кариерата.

Љубов – Венера во Стрелец во јануари 2024 година укажува на подобрување на љубовната ситуација, но и повеќе заеднички авантури. Ќе имате можност да запознаете личност која е од друга националност или доаѓа од странство. Ако сте во долга врска или брак, тогаш можете да очекувате заеднички патувања. Стрелецот ќе ви биде привлечен, иако поради Марс во Јарец ќе бидете повеќе фокусирани на деловните обврски во јануари.

Здравје – Полошо во вториот дел од јануари.

БИК

Работа – Ретроградниот Меркур се движи напред на 3 јануари , па подобрување на финансиската состојба ќе биде можно по Божиќ. Венера во Стрелец ви носи нови можности за раст и развој на работното место, но и можност за добивање спонзорство за конкретен деловен проект. Нагласениот деветти квадрат укажува дека јануари е месецот што треба да го користите за патување, особено втората половина. Од 21 јануари комуникацијата на работното место ќе биде потешка, бидејќи луѓето ќе одбијат секаква соработка поради лично незадоволство.

Љубов – Марс во Јарец во јануари ви носи можност да патувате со личноста која ви се допаѓа. Исто така, Плутон го менува знакот по 20 јануари, па ви носи необично запознавање преку работа. Ова е некој кој е слободоумен и има поинаков карактер од вас, но токму затоа ќе ви биде привлечен. Можно е и онлајн запознавање.

Здравје – подобро.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Почетокот на јануари е многу важен за вас, бидејќи ви носи олеснување во однос на декември, па хаосот и неорганизираноста ќе исчезнат, а работите конечно ќе ви бидат појасни. До средината на јануари ќе бидете на пресврт помеѓу две фази или две животни патеки. Доколку треба да донесете важни одлуки, изберете по 20 јануари бидејќи планетите ќе бидат на ваша страна. Прашањето за сукцесијата ќе имате можност да го решите во јануари. Во секој случај, ќе сфатите дека јануари е попродуктивен за вас од претходниот месец, па ќе почувствувате големо олеснување.

Љубов – Венера во Стрелец ви носи средба со личност која е привлечна, интересна и сака да патува. Тоа е некој што може да и биде познат на пошироката јавност. Ако сте во брак, знајте дека партнерот точно знае кои се вашите слаби точки, но во текот на јануари врската може да се стабилизира. Доколку сте слободни, од средината на јануари конечно ќе биде подобар период за нови познанства.

Здравје – Подобрување.

РАК

Работа – Ја донесовте 2023 година со полна Месечина во вашиот знак , што беше поттик за крајот на еден животен циклус, а сега сте подготвени за нови почетоци. Комуникацијата ќе се подобри по Божиќ, но на работа ќе чувствувате голем притисок поради планетите во Јарец. Ќе имате впечаток дека деловниот партнер ви дава невозможни рокови и ќе бидете исцрпени. Искористете го јануари за јавно да промовирате деловни проекти или да станете попопуларни благодарение на деловната позиција.

Љубов – Марс и Сонцето во Јарец во првиот дел од јануари ви носат поголем притисок од партнерот бидејќи ќе имаат впечаток дека сакаат да влијаат на вашите животни одлуки. Тоа ќе го почувствувате како наметнување на неговата волја, така ќе влегувате во конфликти. Ако сте сингл, ќе го насочите погледот кон амбициозна личност која е позната по успехот во кариерата. Јарците ќе ви бидат интригантни.

Здравје – Послабо.

ЛАВ

Бизнис – Финансиската состојба ќе почне да се стабилизира од 3 јануари, па можете да очекувате пари кои се доцнат. Сезоната на Јарец ви носи можност да добиете поскапо платена деловна понуда до 20 јануари. Работата ќе ви биде приоритет во текот на првиот месец од 2024 година, а во вториот дел од јануари можете да го поставите прашањето за наследството. Поради Венера во Стрелец, ќе почувствувате излив на креативност што треба да ја искористите.

Љубов – Венера во Стрелец на почетокот на годината ви носи љубовни средби. Многу е важно да знаете дека влегувањето на Плутон во Водолија по 20 јануари ќе донесе целосна трансформација на партнерските односи. Ќе го промените разбирањето за бракот и партнерството, па слободата ќе биде најважна. Ќе имате и судбоносни средби кои можат да ви го променат животот.

Здравје – Чувствително.

ДЕВИЦА

Работа – Вашиот владетел Меркур конечно оди напред на 3 јануари, па ви носи олеснување. Првата половина на јануари ќе биде успешна за вас и лесно ќе ги остварите целите. Поради Марс во Јарец, ќе ги покажете своите способности но и моќта на организација во бизнисот. Ќе имате повеќе трошоци поврзани со станот, па можеби ќе инвестирате во недвижен имот. Имате можност одредено хоби да го претворите во бизнис доколку сте паметни.

Љубов – Нагласената петта куќа ви носи нови можности за љубов. Ве очекуваат покани за забави и нови познанства. Јарците ќе ви бидат привлечни. Во текот на јануари ќе имате повеќе можности да постигнете емотивна врска отколку што беше случајот во декември.

Здравје – Подобрување.

ВАГА

Работа – Марс и Сонцето во Јарец укажуваат на тоа дека на самиот почеток на 2024 година ќе бидете на пресврт меѓу две животни патеки. Доколку планирате да инвестирате пари во недвижен имот или да започнете независен бизнис, подобро е да почекате до февруари. Во јануари ве очекуваат нови преговори и ќе бидат добри, но нема да се реализираат толку брзо како што вие би сакале. Ако имате деловен партнер, често ќе не се согласувате во текот на јануари.

Љубов – Марс во Јарец ви носи криза, пред се затоа што ќе бидете оптоварени со семејни настани. Една личност од семејството ќе има силно влијание врз вашата емотивна состојба, а длабоката загриженост ќе влијае на другите сегменти од вашиот живот. Не е добар месец за започнување нова романса. Венера во Стрелец укажува дека не е лошо во јануари да ја наречете личноста важна за вас и да ја поправите врската, но многу ќе остане на ветувањата за февруари.

Здравје – уште полошо.

СКОРПИЈА

Бизнис – Нагласениот трет квадрат во текот на јануари ги зголемува вашите шанси за преговори. Венера во Стрелец ви носи не толку финансиска сигурност колку вредни подароци кои ќе имаат вредност. Марс во Јарец може да ви донесе нова деловна можност, а бидејќи ќе бидете одличен преговарач, планетите укажуваат дека среќата е на ваша страна. Првата половина на јануари ви носи позитивен пресврт на работното место.

Љубов – Марс во Јарец ви носи интересна комуникација со личност која ќе се обиде да ве освои со зборови. Не е исклучено да запознаете некого преку апликации за пораки. Тоа може да биде и личност во вашата околина или соседство. Зафатените Скорпии ќе испланираат кратко патување со саканата личност што ќе биде вистинско освежување за врската.

Здравје – Одлично.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Венера во вашиот знак ви носи можност да ги промените работите на работа во ваша корист. Исто така, сигурно може да очекувате нова деловна можност која ќе ви биде примамлива. Нагласеното второ поле ви носи одлична заработка, така што ви претстои успешен месец со нови можности. Искористете ги предностите на совршено поставеното поле за пари за да ја зголемите вашата заработка.

Љубов – Меркур оди напред, па се ослободувате од минатото. Некој кој е амбициозен и успешен во бизнисот ќе ви го привлече вниманието. Станува збор за некој кој е фокусиран на работата, но ќе има можности за нов контакт. Во јануари сте во многу подобра позиција за создавање нова врска отколку во декември кога Меркур беше ретрограден. Венера во вашиот знак ви носи флерт и можност да се заљубите.

Здравје – Добро.

ЈАРЕЦ

Бизнис – Марс и Сонцето во вашиот знак на самиот почеток на Новата година носат огромна енергија и потенцијал да постигнете се што ќе замислите. Ќе се покажете како доминантна личност на работното место, но и ќе потрошите многу енергија за да ги постигнете целите. Меркур оди напред на 3 јануари, па преговорите и комуникацијата официјално стануваат подобри по Божиќ. По 20 јануари може да очекувате подобрување на финансиската состојба и поголема заработка.

Љубов – Венера во Стрелец ви носи тајна љубов или во најмала рака помисла на некој далечен. Дека некој на почетокот ќе ви изгледа недостапен. Одредени припадници на вашиот знак ќе имаат тајна симпатија и ќе уживате да размислувате за личност која е сосема поинаква од стандардните. Можност за проширување на семејството до мај за Јарците кои работат на тоа.

Здравје – Чувствително.

ВОДОЛИЈА

Работа – Нагласена дванаесетта куќа на почетокот на 2024 година укажува дека во Новата година влегувате со многу трпение и неизвесност, што ќе влијае и на вашата работа. Ќе бидете несигурни и тоа ќе почне да се покажува, па затоа во првиот дел од јануари не треба да одложувате важни потези. Лесно можете да откриете кои се вашите тајни непријатели бидејќи ќе видите дека луѓето не се онакви какви што изгледаат.

Љубов – Сонцето во Јарец ви носи многу нерешени прашања со партнерот, особено што тој ќе биде во фаза кога ќе сака да ги крие работите од вас. Лесно можете да дознаете за партнерската тајна која нема да ви одговара. Доколку сте слободни, ќе запознаете една личност која нема веднаш да ви открие се за себе, што ќе биде интригантно.Венера во Стрелец ви носи мешавина од љубов и пријателство.

Здравје – Психолошки проблеми.

РИБА

Работа – Сезоната на Јарец на почетокот на 2024 година ќе ви биде пријатна, па ќе можете да ги остварите вашите соништа со помош на влијателни пријатели. Ќе имате голема пријателска поддршка дури и на деловен план, а Меркур оди напред, па ќе почувствувате промена во комуникацијата со деловниот партнер. Можете да очекувате нова деловна можност преку пријател.

Љубов – Меркур оди напред, па се ослободувате од минатото. Време е да продолжите напред и да стекнете нови познанства. Меркур во Јарец ви дава можност долгогодишното пријателство да го претворите во љубов. Јарците ќе ви бидат пријатни, а Стрелците ќе ви бидат интересни на работното место.

Здравје – Подобрување.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име