Дома Живот Месечен хороскоп за февруари! Моќниот Плутон во Водолија уништува се пред себе...

Месечен хороскоп за февруари! Моќниот Плутон во Водолија уништува се пред себе – Рибите имаат тајни непријатели, а Скорпиите потпишуваат важен документ

1018
0

Месечен хороскоп за февруари! Моќниот Плутон во Водолија уништува се пред себе – Рибите имаат тајни непријатели, а Скорпиите потпишуваат важен документ

Плутон и Сонцето се споени во Водолија, клучен астролошки поттик за судбоносните промени што ќе дојдат во текот на 2024 година. Венера е во Јарец, па го менува емотивниот живот на Јарците, Биковите и Девиците. Од средината на месецот следи забрзување на настаните, бидејќи планетите во Водолија почнуваат да создаваат ненадејни пресврти, кои никого нема да остават рамнодушен.

ОВЕН

Работа – Првиот дел од февруари ќе ви биде тежок на работа, бидејќи ќе се борите за вашите амбиции, а нема да помине така лесно. Од 13 февруари ќе се сврти, бидејќи на работното место можете да ја очекувате поддршката од моќните пријатели. Тоа значи и дека ве очекува нова деловна можност, со поддршка од пријателите. Водолија ќе ви направи услуга, што ќе значи бизнис. Финансиски ќе бидете постабилни во вториот дел од февруари.

Љубов – Венера во Јарец не ве радува, па ги мешате деловниот и приватниот живот. Слободниот Овен ќе го насочи погледот кон успешна личност од работа. Влегувањето на Венера во Водолија на 16 февруари носи нова фаза во љубовта, во која имате поголеми шанси да постигнете успешна врска. Венера во Водолија ви носи љубов од пријателството. Некој со кој сте пријатели со години може лесно да стане повеќе од обичен пријател.

Здравје – Подобро во вториот дел од месецот.

БИК

Бизнис – Доколку имате важни деловни проекти кои треба да ги реализирате, тогаш треба да го искористите периодот до средината на февруари, бидејќи планетите во тој период подобро ќе ви работат. Од 13 февруари Марс влегува во Водолија, а на 16 февруари Венера влегува во истиот знак, каде што ќе се приклучи на Плутон, што може да донесе големи проблеми на работното место. Во најмала рака, можете да очекувате настан кој ќе го промени начинот на работа или едноставно ќе имате силна желба да ја промените компанијата. Втората половина на февруари не се препорачува за промена на работните места.

Љубов – Марс во Јарец до 13 февруари ви носи можност да патувате со луѓе за кои се грижите. Меѓутоа, доколку имате врска или брак, кога Марс ќе влезе во Водолија на 13 февруари, ќе следи криза. Ќе имате тенденција деловните проблеми да ги префрлате на партнерот, што ќе биде голема грешка. Очекувајте поголема тензија, бидејќи вашиот партнер ќе има различни приоритети од вас, а вашата работа ќе биде приоритет во вториот дел од февруари. Доколку сте сингл, од средината на февруари окото ќе го насочите кон необична личност од вашето работно место.

Здравје – Послабо од 13 февруари.

БЛИЗНАЦИ

Работа – До 13 февруари ситуацијата на работа ќе биде тесна, а ќе имате малку простор за креативни проекти. Од средината на февруари ќе има пресврт, но и можност за соработка со странски компании. Ве очекуваат повеќе можности за патување, па можете да го споите убавото и корисното. Како припадник на воздушен знак, враќањето на енергијата ќе го почувствувате дури од средината на месецот, кога планетите од Водолија ќе почнат да ви носат нови, позитивни можности, како на деловен, така и на приватен план. Вториот дел од месецот е одличен за тренинг.

Љубов – Венера во Јарец нема да ви донесе многу романса во првиот дел од февруари, па ќе ви биде малку досадно. Меѓутоа, во емотивниот живот ве очекува пресврт од средината на месецот со влегувањето на Венера и Марс во Водолија, па следува период кој е добар за љубовта. Ќе имате можност да запознаете оригинална личност која е расположена за патување. Доколку сте слободни, можете да очекувате и познанство со личност која доаѓа од пат. За зафатените Близнаци добро е да патувате со саканата личност во вториот дел од месецот.

Здравје – Добро.

РАК

Работа – Првата половина на февруари ќе биде тешка на работа, бидејќи се ќе оди побавно отколку што би сакале. Ќе имате проблеми во комуникацијата и ќе бидат присутни недоразбирања со соработниците. Втората половина на февруари навестува подинамичен период. Ќе се мачите да добиете пари за одреден деловен проект, а планетите ќе бидат на ваша страна. Вие сте еден од знаците кои имаат најголеми амбиции, но треба да го чекате вистинскиот тајминг за да ги реализирате вашите цели.

Љубов – До 13 февруари Марс во Јарец ви носи недоразбирања со партнерот. Некои Ракови ќе размислуваат за амбициозна личност која е позната на јавноста. Кога ќе дојде средината на месецот, ќе имате повеќе средби со разведени луѓе. Ќе запознаете и луѓе кои ќе ви ја променат перспективата за љубовта. Венера во Водолија ви носи поголема слобода во емотивните односи.

Здравје – Подобро во вториот дел од февруари.

ЛАВ

Работа – Сонцето во Водолија ви носи слобода од старите обрасци на однесување, како и воспоставен работен систем, што значи дека сте подготвени за нешто ново во деловна смисла. Нагласеното шесто поле до 15 февруари укажува на планина од обврски, но и можност за извршување на неколку работи истовремено. Лесно можете да работите на повеќе работни места, но и да заработувате на основа на скратено работно време. Втората половина од месецот ви носи повеќе јавно говорење или промоција на компанијата во која работите, за да стекнете популарност. Одлично за Лавовите кои сакаат да го зајакнат својот бренд.

Љубов – Плутон во Водолија заедно со Сонцето ви носи сосема нова димензија во врските. Ќе треба да се ослободите од се што е старо и да свртите нов лист. Некои Лавови ќе донесат одлука за развод, бидејќи тоа ќе биде долгоочекувана одлука. Доколку сте слободни, вториот дел од февруари ви носи нови познанства на неочекуван начин. Лесно можете да ја запознаете личноста која ќе ви ја промени судбината. Во секој случај, февруари носи многу повеќе средби на емотивен план отколку јануари.

Здравје – Чувствително од средината на 13 февруари.

ДЕВИЦА

Работа – Меркур во Јарец ви носи многу креативни решенија и можност за дополнителна работа која ќе биде нов извор на приходи. Нагласеното шесто поле од средината на февруари укажува дека ви претстои месец во кој работата ќе стане најважна. Многу Девици ќе одлучат да ја сменат работата во вториот дел. Соработката со Водолијата може да ви донесе нов увид во работата што ја работите, но и да ви го промени погледот на постоечкиот начин на работа. Знајте дека од средината на месецот ќе имате значително повеќе обврски.

Љубов – Нагласената петта куќа и Венера во Јарец можат да ве изненадат на емотивен план. Станавте поактивни во однос на излегувањето, па имате повеќе покани за места за забава. Ве следат нови познанства, а тоа е и добар период за проширување на семејството. Во вториот дел од месецот ќе бидете повеќе оптоварени со работа, па потрудете се да не го оптоварувате партнерот. Венера во Водолија може да ви донесе минлив флерт на работното место во вториот дел од месецот.

Здравје – Внимавајте на исхраната.

ВАГА

Бизнис – Венера во Јарец ви носи тежок почеток на месецот, бидејќи не ни знаете кој е вистинскиот пат во животот. Тоа чувство на незадоволство ќе остане до средината на месецот, а потоа ќе има пресврт. Колку сега сè ви изгледаше бавно и во очекување, знајте дека средината на февруари носи промена. Конечно влегувате во период кога ќе можете да направите нешто што повеќе одговара на вашиот темперамент. Од средината на месецот ќе ви се отворат нови можности и треба да ги искористите.

Љубов – Венера и Марс во Јарец ви носат криза во љубовта. Емотивно сте затворени и резервирани, а чувствата ви се менуваат. Ако се прашувате кога нешто ќе ви се случи, одговорот е средината на февруари, бидејќи тогаш планетите почнуваат да работат за вас. Ќе има повеќе забави, излегувања и простор за нови познанства. Една Водолија може да го промени целиот тек на вашата иднина. Ненадејни, брзи пресврти и ненадејни романси се нешто што ќе ја одбележи втората половина на февруари. Подгответе се за забрзување!

Здравје – Подобрување од средината на февруари.

СКОРПИЈА

Бизнис – Искористете го Марс во Јарец до 13 февруари за да преговарате во ваша корист, бидејќи ситуацијата нема да биде толку поволна во вториот дел од месецот. Имате шанса да завршите важна документација, но и да потпишете важен документ во првиот дел од месецот. Планетите во Водолија ќе ве вознемируваат од средината на месецот, па ќе бидете расположени за тепачка, пред се затоа што приватните проблеми ќе ги влечете на работа. Во вториот дел од февруари ќе сакате да ја промените работата, но и сите други области од вашиот живот.

Љубов – Венера во Јарец ќе ви донесе зголемена кореспонденција со луѓе од вашата околина. Ова е некој кој ќе почне редовно да контактира со вас, но со деловна приказна, за на крајот да сфатите дека оваа личност е емотивно заинтересирана за вас. Секаков вид на кореспонденција ќе ве задоволи. Доколку сте во врска или во брак, првата половина од месецот е одлична за заедничко патување. Планетите во Водолија ќе ви донесат зголемени дискусии и кризи во љубовта во вториот дел од февруари, што значи дека првата половина од месецот треба да ја искористите, како за работа, така и за љубов.

Здравје – Послабо.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Влегувањето на Венера во Јарец ви носи месец кога треба да се борите за пари на работа. Исто така, можете да очекувате поголема платена деловна понуда. Ќе имате поголеми шанси за преговарање, па затоа треба да го искористите наредниот месец за да ги подобрите условите за работа. Ќе имате голема моќ на убедување и треба да ја искористите. Можно е пократко патување.

Љубов – Во првиот дел од месецот ќе бидете материјално ориентирани и малку заинтересирани за љубовта. Сепак, од средината на февруари сè се менува и започнува интензивна преписка. Љубовта може да се случи од една кореспонденција. Ќе ви пишуваат луѓе кои се необични, можеби во знакот на Водолија. Пофлертувачки ќе бидете расположени во вториот дел од месецот. Доколку мислите дека ви е досадно во емотивна смисла, вториот дел од февруари ви носи изненадувања.

Здравје – Одлично.

ЈАРЕЦ

Работа – Првиот дел од февруари задолжително искористете го за да ги остварите вашите амбиции на работа. Планетите работат за вас, па имате шанса да станете доминантни на работното место, но и да ја оправдате постоечката позиција. Вториот дел од месецот ви носи повеќе пари , па пред вас е успешен февруари. Ќе има засилени тензии, бидејќи ќе сакате да ги постигнувате целите на свој начин, но ќе мора да ги почитувате и потребите на другите соработници.

Љубов – Венера во вашиот знак ви носи љубов . Ќе бидете многу привлечни за луѓето што ќе ги запознаете, бидејќи ова е период од годината кога се разубавувате, го менувате стилот и станувате попривлечни. Ќе имате повеќе понуди за романса, но ќе останете резервирани дури и кон саканите луѓе. Во секој случај, февруари ви носи емотивно будење, па ќе се изненадите колку сте успешни и на деловен и на приватен план.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Сезоната на вашиот знак конечно ви носи будење во Новата 2024 година , па забрзаните настани ќе започнат дури од февруари. До средината на месецот нема да имате јасна претстава за тоа како функционираат односите, но од 13-ти работите почнуваат да се менуваат во ваша корист. Вие ќе бидете главниот двигател на промените на работното место и можеби ќе бидете одговорни за нов работен систем. Доколку планирате да ја смените работата, за такво нешто треба да размислувате само од средината на февруари.

Љубов – Венера влегува во вашиот знак од средината на месецот и носи емотивно будење од заспана фаза. Ве следат судбоносни средби, бидејќи и Плутон е во вашиот знак, па ништо нема да се случи случајно во наредниот период. Ќе имате повеќе можности да влезете во романса, особено кога љубовните искри ќе започнат од средината на месецот.

Здравје – Психолошки проблеми.

РИБА

Работа – Сонцето и Плутон во дванаесеттата куќа укажуваат дека ништо не е како што изгледа на вашето работно место. Имате многу тајни непријатели, но и поддршка од вистинските луѓе кои сакаат да ви помогнат во кариерата. Во текот на февруари, особено во втората половина, ќе сфатите дека одредени луѓе ви работеле зад грб на работа. Одличен месец за Рибите кои работат во затворени организации.

Љубов – Меркур во Јарец раѓа љубов од пријателство. Некој во кој имате пријателска поддршка може да ви ги покаже своите чувства. Сепак, од средината на февруари влегувате во збунет период, во кој луѓето кои се заинтересирани за вас нема да имаат отворени намери. Поради ова, лесно можете да направите грешка во вашата проценка. Ќе имате познаник со личност која ги крие своите вистински намери, но ќе ви биде интересна, бидејќи е мистериозна. Ќе им се допаднете на Водолиите и Јарците.

Здравје – Психосоматски проблеми.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име