Дома Живот Месечен хороскоп за септември! Близнаците бараат љубов на интернет, Вагите добиваат пари,...

Месечен хороскоп за септември! Близнаците бараат љубов на интернет, Вагите добиваат пари, а еве кој има шанса да го прошири семејството

1206
0

Месечен хороскоп за септември! Близнаците бараат љубов на интернет, Вагите добиваат пари, а еве кој има шанса да го прошири семејството

Во новиот месец влегуваме со ретрограден Меркур кој најголемо влијание ќе има кај Девиците, Близнаците, Стрелците и Рибите. Сепак, Венера оди напред на 4 септември, па ситуацијата во љубовта ќе биде постабилна, а повиците од минатото ќе престанат. Месецот што е пред нас е многу поповолен од август, особено ако се земе предвид дека ретроградниот Меркур ќе заврши на 16 септември, па ќе има можност да се придвижи напред.

ОВЕН
Работа – Во септември влегувате со ретрограден Меркур кој го претставува вашето поле на работа, па имајте на ум дека работите ќе станат покомплицирани кон крајот на месецот. Тешките преговори, нејасната комуникација и лажните ветувања ќе бидат придружна манифестација на ретроградниот Меркур. Доколку планирате да ја смените работата, септември не е месец за такво нешто. На 27 август Марс влегува во Вага, па вашето деловно партнерство ќе биде ставено на тест. Финансискиконечно ќе закрепнеш.

Љубов – Венера ретроградназапочнува на 4 септември, па емотивната врска конечно ќе се стабилизира. Дилемите што ги имавте за минатото конечно ќе бидат решени, па ќе бидете подготвени да продолжите напред. Доколку планирате да го проширите семејството, втората половина на септември е одлична за такво нешто. Слободниот Овен ќе има ново познанство на место од јавен тип.

Здравје – Чувствително.

БИК
Работа- Со тоа што Венера напредува на 4 септември, бизнис ситуацијата конечно станува појасна. Ќе видите каде ви биле грешките во претходниот период, но и дека сте правеле погрешни проценки. Влегувањето на Марс во Вага ви носи многу обврски, каде што ќе треба да го балансирате приватниот и деловниот живот. Ретроградниот Меркур ви носи парични проблеми, но и трошоци. Плаќањата ќе доцнат, а какви било инвестиции во првиот дел од септември нема да се исплатат.

Љубов – Марс во Вага ви носи љубов на работа. Ова е некој што го познавате преку деловни контакти. Во вториот дел од септември ќе има можност подобро да се поврзете и да постигнете врска каква што досега не сте биле во можност. Флертувањето на работното место може да биде предизвик, но и компликација. Она што е одлично е што во септември конечно ќе имате можност да започнете нешто ново во љубовта. Значи, многу поповолен месец за љубов.

Здравје- Подобро.

БЛИЗНАЦИ
Работа- Во новиот месец влегувате со ретрограден Меркур, па не ви е лесно. Комуникацијата е тешка, а семејните проблеми ви го отежнуваат деловниот живот. Не е добар месец за донесување важни одлуки, а идеите за приватниот бизнис мора да почекаат до крајот на септември. Венера може да ви донесе пократко патување, но и вести за договор кој доцни веќе еден месец. Марс во Вага ви носи враќање на енергијата, па нема да бидете неподготвени за компликациите кои доаѓаат во наредните денови.

Љубов – Меркур е ретрограден, па размислувате за минатото. Нема да бидете доволно емоционално стабилни за да процените што е добро за вас. Јупитерво Бик ви носи тајна љубов и тоа е веројатно некој што сте го запознале на интернет. Иако Меркур е ретрограден, вие сте многу активни на мрежите и сте се „фрлиле во сообраќај“. Ќе бидете многу комуникативни и желни за нови контакти.

Здравје- Послабо.

РАК
Работа- Влегувањето на Марс во Вага на 27 август ви носи зголемена нервоза. Тоа значи дека приватните околности ќе успеат да влијаат и на вашата работа, па во септември често ќе одите нервозни на работа поради семејните настани. Ретроградниот Меркур во третата куќа ви носи хаотична комуникација и важно е да запомните важните одлуки да ги оставите за втората половина на септември. Финансиски гледано, септември ќе биде успешен месец. Венера се движи напред на 4 септември, па можете да очекувате да пристигнат парите кои се одложени.

Љубов– Во односот со партнерот најголем проблем ќе биде комуникацијата која ќе биде тешка. Ако се обидувате да се расправате, тогаш знајте дека нема да има напредок во врската. Одредени припадници на вашиот знак ќе имаат криза која може да доведе до настинка поради погрешни зборови. Исто така, една стара љубов планира да се врати во вашиот живот.

Здравје – Проблеми со бубрезите.

ЛАВ
Работа – Сонцето во Девица укажува дека во септември финансиите ќе ви бидат приоритет, а ќе има и можности за дополнителна заработка. Преговорите што ги водевте во текот на август, а кои пропаднаа, конечно ќе бидат можни во текот на септември. Меркуре ретроградна, па ветените пари ќе доцнат, но втората половина од месецот ќе биде успешна за вас.

Љубов- Венера престанува да биде ретроградна на 4 септември, па планетите почнуваат да работат за вас кога е љубовта во прашање. Го оставате минатото зад себе и имате можност да запознаете некој нов. Ќе запознаете личност која е успешна во бизнисот. Биковите ќе ве задоволат, а вие ќе бидете многу неодоливи за луѓето што ќе ги сретнете. Венера ви носи харизма и шарм што ќе остави силен впечаток кај луѓето што ќе ги запознаете.

Здравје- Подобро.

ДЕВИЦА
Работа – Вие сте еден од знаците на кои најтешко ќе им падне почетокот на месецот, бидејќи Меркур е ретрограден. Ќе имате нагон да ги промените работите на работа, но ќе донесувате погрешни проценки, па советот е да не носите важни одлуки до втората половина на септември. Венера повеќе нема да биде ретроградна, па ќе се стабилизирате финансиски. Ќе остварите одлични контакти со странство, а имате шанса да патувате и да го споите убавото и корисното. Сите цели поврзани со работата оставете ги за вториот дел од месецот, бидејќи ретроградниот МекКрур ќе ви донесе хаос на работа.

Љубов- Одличен период од годината е да патувате со личноста за која се грижите. Малку сте тажни, бидејќи Меркур е ретрограден, па имате некои скриени чувства за кои никому не кажувате. Некои Девици ќе имаат тајна љубов. Добар период е и за запознавање преку социјалните мрежи, па септември ќе биде повозбудлив од средината на месецот.

Здравје – Послабо на почетокот на месецот.

ВАГА
Работа – Марс во вашиот знакви носи неверојатна борбеност и истрајност, како и зајакнување на деловните партнерства. Деловните партнерства ќе бидат клучни во септември кога станува збор за заработка. Имате шанса да заработите многу пари преку личност со која многу соработувате. Нагласената дванаесетта куќа и ретроградниот Меркур ви носат тајни непријатели, па многу работи се случуваат зад затворени врати. Венера оди напред, па имате шанса да ги остварите вашите очекувања. Сè на сè, пред вас е успешен месец за правење пари.

Љубов- Марс во првата куќа укажува дека партнерот ќе биде многу напорен во текот на септември, но во љубовта најважна ќе биде основата на пријателството. Доколку сте слободни, ќе имате шанса да остварите ново познанство и да започнете романса. Оваа личност може да биде некој што веќе го познавате како пријател или ќе ја запознаете низ кругот на луѓе со кои се дружите. Добар месец за нови контакти.

Здравје- Добро.

СКОРПИЈА
Работа- Марс влегува во Вага, па се трудите да ги балансирате односите на работа, колку што е можно повеќе. Ретроградниот Меркур ви носи погрешни проценки од пријателите, па затоа не треба да дозволите некој да ви дава совети. Ретроградниот Меркур негативно влијае на вашите амбиции за кариера, па сè ќе биде бавно до 16 септември. Венера во Лав оди напред, па ќе можете да правите покреативни проекти на работа.

Љубов- Венера излегува ретроградно на 4 септември, па носи промена во емотивните односи. Некој кој ви се допаѓа на работа на крајот ќе сака да стапи во контакт со вас. Флертувањето на работа ќе ви биде предизвик и компликација. Лавовите и Биковите како вас.

Здравје- Подобрување.

СТРЕЛЕЦ
Работа- Венера оди напред, па работите си доаѓаат на свое место на работа. Конечно, ќе имате порационален увид во случувањата на работното место, а може да остварите и соработка со странство. Сепак, Меркур е ретрограден до 16 септември, па ќе бидете забавени со реализација на вашите цели, барем во првиот дел од месецот. Ќе има важни преговори за кои ќе треба да се почека до крајот на септември. Во текот на септември ќе имате подобра соработка, бидејќи Марс ќе престане да предизвикува расправии.

Љубов- Меркур е ретрограден, па во првиот дел од месецот се враќа старата љубов. Тоа е некој што го сакавте порано, а сега сака да разговара со вас. Започнувањето на нова врска нема да биде возможно дури во втората половина на септември, затоа подгответе се за минатото да затропа на вашата врата.

Здравје- Подобро.

ЈАРЕЦ
Работа- Меркур е ретрограден до 16 септември, па во првиот дел од месецот ве очекува турбулентен период на работа. Не треба да се надевате на голема промена на почетокот на месецот, а доколку планирате промена на работното место, најдобро е да донесете одлуки по 16 септември. Марс во Вага го тестира вашето трпение, па ќе трпите притисок на работа или ќе имате расправии за тоа како треба да се работи. Добар месец е за патување, а секоја промена во средината може да ви донесе порационални проценки.

Љубов- Венера конечно оди напред на 4 септември, па емотивната ситуација се стабилизира. Конечно ќе имате можност да запознаете некој нов, бидејќи тоа не беше можно во август. Венера во Лав може да ви донесе страсна романса, затоа подгответе се за нови страсти. Иако сега се изгледа монотоно, знајте дека планетите навистина ќе ве изненадат во септември.

Здравје- Послабо.

ВОДОЛИЈА
Работа- Влегувањето на Марс во Вага ви носи олеснување, па притисоците на работа ќе престанат. Меркур е ретрограден и не е добар период за инвестиции, туку само до 16 септември. После тоа доаѓа постабилен период во кој ќе можете повеќе да се опуштите. Можете лесно да започнете бизнис кој ќе го работите од вашиот дом, но и да заработувате преку социјалните мрежи.

Љубов – Сонце во Девицаукажува на тоа дека вашиот партнер е оптоварен со детали и поради тоа ќе ви замери за разни ситници. Вториот дел од септември ќе биде во знакот на рамнотежа, па ќе успеете да ја подобрите врската. Слободната Водолија ќе запознае разведена личност. Доколку сте во брак, втората половина на септември е одлична за заедничко патување.

Здравје- Подобрување.

РИБИ
Работа- Иако Меркур е ретрограден, па не можете да најдете заеднички јазик со вашиот деловен партнер, септември е одличен за промовирање деловни активности. Добар момент е да се промовирате себеси или работата што ја работите. Недоразбирањето ќе трае до 16 септември, но преговорите ќе бидат подобри. Можни се пократки патувања. Прашањето за сукцесијата може конечно да се реши во втората половина на септември.

Љубов- Меркур е ретрограден до 16 септември, па не очекува стабилна емотивна ситуација. Ви се враќа партнер од минатото, па ќе има дискусии за минати ситуации. Ќе имате впечаток дека е добар момент за помирување, но во вториот дел од септември ќе се премислите. Ќе имате познаник со личност која е позната на јавноста. Девиците ќе ви бидат интересни.

Здравје- Подобро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име