Дома Живот Месечен хороскоп за октомври! Плутон оди напред, Марс влегува во Шкорпија –...

Месечен хороскоп за октомври! Плутон оди напред, Марс влегува во Шкорпија – големи промени за Бикот, а овој знак седи на две заљубени столчиња

930
0

Месечен хороскоп за октомври! Плутон оди напред, Марс влегува во Шкорпија – големи промени за Бикот, а овој знак седи на две заљубени столчиња

Првата половина на октомври ни носи влез на Венера во Девица, а Меркур во Вага, па во сезоната на Вага повеќе ќе се балансираме во секојдневните ситуации. Плутон се движи напред на 12 октомври, истиот датум кога Марс влегува во Шкорпија, па втората половина од месецот ќе биде попредизвикувачки и ќе донесе компликации за Скорпиите, Лавовите, Биковите и Водолиите. Во вториот дел од месецот ќе има повеќе скриени намери и неочекувани потези.

ОВЕН
Работа – Во првиот дел од октомври ќе се обидете да најдете баланс помеѓу приватниот и деловниот живот. Ова добро ќе ви оди до средината на месецот, кога финансиите ќе ви станат приоритет. Во октомври имате можност јавно да ја промовирате работата што ја работите и да станете попопуларни. Влегувањето на Венера во Девица ќе донесе можност за нова заработка врз основа на нешто што досега ви беше хоби. Јупитер и Уран во Биктие ви носат можност за инвестирање која може да биде ризична, но профитабилна во подоцнежниот период.

Љубов- Во текот на почетокот на месецот ќе се води борба за доминација, пред се од страна на партнерите. Ќе се обидете да воспоставите хармонична врска, но нешто ќе тргне наопаку. И покрај тоа, Венера во Девица ви носи повеќе можности за љубовна средба, но во емотивна смисла ќе биде важно колку за кого е направено, бидејќи ќе се трудите да ја „мерите љубовта“.

Здравје – Послабо.

БИК
Работа – Венера влегува во Девицаможе да ви донесе нова деловна понуда во текот на октомври, која ќе направи да се чувствувате подобро како личност. Најмногу ќе уживате во тоа што ќе можете да работите поблиску до вас, така што ќе го споите убавото и корисното. Имате способност да работите повеќе од една работа, на што укажуваат планетите во Вага, затоа подгответе се за нови деловни можности. Марс во Шкорпија од 12 октомври ви носи поголем притисок од деловниот партнер, но и од јавноста на некој начин, особено ако вашата работа е јавна.

Љубов – Венера во Девица укажува на можноста да се заљубите. Најголемиот товар на оваа положба на Венера е што рационално ќе измерите колку некој направил нешто за вас, па ќе бидете пресметани во љубовта, што е голема грешка. Марс во Шкорпија ви носи средба со мистериозна личност која ќе има силно влијание врз вашата личност. Уран во вашиот знак во комуникација со Јупитертоа носи ненадејни, емотивни пресврти, така што вашиот емотивен статус ќе се промени преку ноќ.

Здравје- Добро.

БЛИЗНАЦИ
Работа – Од 5 октомври Меркур, вашата владејачка планета, влегува во Вага каде ви носи бројни можности но и можност дипломатски да ги надминете пречките. Како што Марс ќе влезе во шестата куќа на 12 октомври, очекувајте да имате повеќе деловни обврски во вториот дел од месецот. Сепак, нема да ви биде тешко, па ќе бидете поисполнети бидејќи работите нешто покреативно. Така, ќе има работа, но лесно ќе се носите со обврските. Едноставно ќе сфатите дека некои работи залудно ве нервирале во текот на август и септември, бидејќи сега полека се си доаѓа на свое место.

Љубов- Во емотивна смисла има брзи промени, бидејќи партнерот се однесува поинаку отколку што сте навикнати. Во интервалот од следните шест месеци, вашата врска ќе мора да работи на промена на вашето искуство за слобода и начинот на кој ги решавате секојдневните проблеми. Ако сте слободни, дури и да не сте, ќе имате тајна симпатија за која размислувате внатрешно.

Здравје- Совршено.

РАК
Работа – До средината на октомври сите ваши одлуки ќе бидат под притисок на семејните настани кои ви предизвикуваат проблеми. Затоа на работа „ги губите нишките“ и не успевате да најдете рамнотежа меѓу секојдневните обврски и обврски. Пријателите ќе ви бидат голема поддршка во наредниот период, па затоа треба да се потпрете на светците Девица и Бик. Ќе имате полоша комуникација со Вагата. Од 12 октомври ќе почувствувате враќање на енергијата и полесно ќе ги надминувате препреките.

Љубов – Втората половина на октомври е важна за љубовта, затоа што имате шанса да запознаете некој нов. Ќе ве привлекуваат мистериозни луѓе кои кријат некоја тајна или едноставно не откриваат се за себе. Запознавањето што ќе го имате може да ви го промени погледот на животот. Во секој случај, прифатете ги поканите за излегување и не седете дома.

Здравје- Подобро во вториот дел од октомври.

ЛАВ
Работа- Нагласеното трето поле укажува дека октомври е многу важен месец за преговори, особено кога се во прашање парите. Можно е во октомври да потпишете важен документ кој ќе ви значи на деловен план. Првата половина на октомври е многу поповолна од втората, бидејќи ќе има засилени тензии кога Марс ќе влезе во Шкорпија на 12 октомври. Убавите денови во првиот дел од месецот искористете ги за да ги реализирате вашите планови и да потпишете важни документи. Можно е пократко патување.

Љубов- Во вашиот случај љубовта ќе дојде преку работа. Тоа е познанство кое ќе биде ненадејно и неочекувано, но може да ви биде интересно. Ако се грижите за некого, искористете го првиот дел од месецот за да ја поправите врската со вистински зборови, бидејќи во вториот дел од октомври ќе имате помалку обѕир кон вашите најблиски.

здравје – Послаб во вториот дел од октомври.

ДЕВИЦА
Работа- На 5 октомври Меркур влегува во Вага и ви обезбедува подобра заработка. Парите ќе ви бидат приоритет во поголемиот дел од месецот. Ќе откриете дека со помош на личниот шарм лесно можете да ги постигнете своите цели, а од 12 октомври моќта на убедување ќе биде голема и лесно можете да ги убедите другите во она што го сакате. На работа ќе има различни новитети, па подгответе се за технолошки иновации.

Љубов- Венера во вашиот знак од 9-ти октомври ви носи можност да се заљубите како што одамна не сте се заљубиле. Ќе ги освоите сите што ќе ги сретнете, па ќе има многу понуди за љубовни средби. Доколку мислевте дека септември е монотон за вас, подгответе се за љубовен пресврт и можно заљубување. Имате можност да реализирате романса заснована на голема привлечност.

Здравје- Добро.

ВАГА
Работа- Почетокот на октомври е многу важен за вас, бидејќи се што правите зависи исклучиво од вашата иницијатива. Ќе се покажете како добар организатор, но ќе им служите и како пример на луѓето како да ги решаваат проблемите на дипломатски начин. Од 12 октомври, со влегувањето на Марс во Шкорпија, имате шанса да ги зголемите приходите, па финансиски ќе се опоравите во наредниот месец. Имате шанса да се промовирате на подобар начин и да станете доминантна фигура на работното место.

Љубов- Партнерството ви е важно во овој период, во однос на поддршката, затоа очекувајте повремени осцилации. До средината на месецот партнерот повремено ќе се обидува да ви ја наметне својата волја, а во вториот дел од октомври ќе имате дискусии за финансиите. Доколку сте во брак, во вториот дел од октомври ќе помислите дека партнерот троши премногу пари.

Здравје- Совршено.

СКОРПИЈА
Работа- Нагласениот дванаесетти квадрат укажува дека имате чувство дека сте во маѓепсан круг на работа од кој не знаете како да излезете. Немате јасна претстава за тоа какви се намерите на вашите претпоставени кон вас, а имате и многу тајни непријатели. Ваквата неизвесна ситуација ќе остане до 12 октомври, па дури тогаш ќе можете да видите јасна слика и да го покажете својот потенцијал на работното место. Втората половина на октомври е многу подобра доколку планирате да ја смените работата.

Љубов – Венера влегува во Девица, носејќи ви љубов од пријателството. Некој што го гледате како пријател отворено ќе ви покаже дека чувствува нешто повеќе за вас. Ако сте слободни, девицата може да ви го привлече вниманието. Од 12 октомври кога Марсвлегува во вашиот знак, ќе зрачите со посебен магнетизам поради кој лесно ќе го освоите секој што сакате.

Здравје- Психолошки проблеми.

СТРЕЛЕЦ
Работа – Венера влегува во Девица на 9 октомври, па фокусот во претстојниот период ќе биде ставен на целите во кариерата. На почетокот на октомври ќе имате голема поддршка од пријателите, кои ќе ви помогнат да ги остварите вашите надежи. Втората половина на октомври е одлична за заработка, за да можете да го искористите тој период за да ги зголемите приходите. Од 12 октомври треба да внимавате на луѓето кои работат зад грб на работното место.

Љубов- Меркур, претставникот на вашето партнерско поле, влегува во Вага на 5 октомври, па љубовта и пријателството ќе ги измешате во интервалот до 22 октомври. Некој кој се претставува како пријател има чувства кон вас, па ќе бидете во збунети односи. Меѓутоа, кога Марс и Меркур ќе влезат во Шкорпија, тогаш постои можност да стапат во тајна врска. Тој период ќе биде актуелен во вториот дел на октомври.

Здравје- Добро.

ЈАРЕЦ
Работа – Нагласен знак Вагави носи многу предизвикувачки ситуации на работа во кои сигурно ќе има конфликт на мислења. Ќе се обидете да направите компромис кој никогаш нема да можете да го постигнете, па честопати преговорите ќе одат во погрешна насока. Се наоѓате на пресврт меѓу две патеки и секако ви е тешко да ја донесете вистинската одлука на работа. Паралелно ќе работите на повеќе проекти. Втората половина од месецот ви носи стабилизација, па обидете се да избегнете расправии на почетокот на месецот.

Љубов- Венера во Девица ви носи можност да патувате заедно. Секоја промена на средината е поволна за вас кога станува збор за партнерство. Ќе ви одговараат Девиците, а од средината на октомври и Скорпиите. Пријателството можете да го претворите во љубов, но во друг дел од месецот.

Здравје- Полошо на почетокот на месецот.

ВОДОЛИЈА
Работа – Планетите во Вага отвораат можности за соработка со странство во првиот дел од октомври, а не е исклучено да имате долго патување. Од 12 октомври ви претстои постресен период на работа, кога ќе имате конфликт на мислења и ќе трпите притисок што побрзо да ги завршите обврските. Некако ќе му замерите на секој што не се согласува со вашите ставови, па затоа треба да се трудите повеќе да правите компромиси. Вашите амбиции доаѓаат до израз во месец октомври, па кариерата ќе ви биде важна.

Љубов- Доколку имате партнер, долго патување би било идеална опција за вас. А ако сте слободни, ќе запознаете личност која доаѓа од странство. Тоа е некој кој можеби е од различна вера или националност од вас, но првата половина на октомври е поволна за љубов. Вториот дел од октомври ви носи поголем стрес поради работата, па ќе го оптоварите партнерот со вашите проблеми.

Здравје- Добро.

РИБА
Работа- Нагласеното осмо поле е важно за подобрување на финансиската состојба во октомври. Имате можност да добиете големи пари. Комуникацијата на работа ќе биде подобра, а од 12 октомври ќе почувствувате враќање на енергијата што ви недостигаше. Што се однесува до периодот за средување на ситуацијата на работа, знајте дека втората половина од месецот ви е поповолна. Иако на почетокот на месецот се ќе ви изгледа неизвесно, од средината на октомври ќе видите поместување.

Љубов- Меркур во Вага укажува дека лесно можете да имате две личности меѓу кои не можете да се одлучите или сакате да поминете време со двајцата. Ќе биде чудна ситуација, но соодветна за вас во овој момент. Ќе сретнете и една личност која е привлечна и позната, но сепак ќе седите на „две столчиња“. Ќе бидете во голема емотивна дилема.

Здравје- Подобро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име