Дома Живот Месечен хороскоп за мај! Јупитер влегува во Близнаци – овој знак ја...

Месечен хороскоп за мај! Јупитер влегува во Близнаци – овој знак ја добива шансата што ја чека 12 години

10440
0

Месечен хороскоп за мај! Јупитер влегува во Близнаци – овој знак ја добива шансата што ја чека 12 години

Марс, планетата на акцијата, на 30 април влегува во Овен, што им носи голема движечка енергија на сите знаци, особено на Овенот, Стрелецот и Лавот. Мај е многу важен месец бидејќи планетата на среќата, Јупитер, по 12 години влегува во Близнаците, што ја нагласува комуникацијата, преговорите и документацијата, па претстои возбудлива година. Јупитер во Близнаци носи животни шанси за Вагите, Близнаците и Водолиите.

ОВЕН

Работа – Кон крајот на април, Венера , вашиот владетел, влегува во Бик, а Марс во вашиот знак, па влегувате во мај полн со енергија и енергија. Нагласеното второ поле обезбедува подобра заработка во текот на мај, а финансиите ќе ви бидат приоритет. Меркур тргна напред, па ситуацијата на работа се поместува од „мртва точка“, а вие ќе имате поголеми шанси да ги добиете посакуваните услови за работа. Во мај е можно покачување, но и подобро платена деловна понуда. Имате можност да ги покажете своите способности, а поради влегувањето на Марс во вашиот знак, вие ќе бидете иницијатор за големи промени во компанијата.

Љубов – Венера влегува во Бик на 29 април и ви носи поголема емоционална стабилност. Влегувате во месец во кој лесно можете да остварите соработка со личноста која е ваш емотивен партнер. Можно е да се спојат приватно и деловно. Исто така, можете да се заљубите во личноста со која заработувате пари. Бикот ќе ви биде привлечен, а поради влијанието на Марс во вашиот знак вие ќе бидете иницијатори за сите важни состаноци во текот на месец мај. Значи, пред вас е месец на емотивно будење.

Здравје – Подобрување.

БИК

Работа – Венера, вашата планета, влегува во Бик на 29 април, што ви носи многу можности на сите полиња веќе на самиот почеток на месецот. Ќе ви бидат отворени деловните можности, затоа подгответе се за нови можности и шанси да ги остварите вашите соништа. Веќе на почетокот на мај ќе бидете многу барани, што ќе ви одговара. Сепак, поради влијанието на Марс нема да бидат отворени сите „карти“, па можно е да имате тајни непријатели кои ќе сакаат да го разнишаат вашиот успех. Искористете го влијанието на Јупитер во вашиот знак до 26 мај за да ги остварите вашите соништа и цели кои ви се важни. Јупитер, планетата на среќата, влегува во вашиот паричен сектор на 26 мај, носејќи голем профит во текот на следната година.

Љубов – Венера во вашиот знак во мај ви носи можност да се заљубите. Ќе работите на менување на вашиот моден стил, така што сите ќе забележат дека сте поубави. Ќе бидете мамка за луѓето од спротивниот пол, па ќе имате повеќе можности за романса. Веќе на почетокот на мај ќе се изненадите колку луѓе сакаат да се сретнат со вас. Пред вас е месец во кој луѓето ќе ве опсипуваат со внимание и подароци.

Здравје – Добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Влегувањето на Марс во Овен на 30 април ви носи подобрување на работната ситуација. Конечно излегувате од кризата, а Меркур исто така е во директно движење , па имате можност да ги спроведете плановите кои беа невозможни во април. Сега сфаќате дека работите не се како што ви изгледале минатиот месец, па можете порационално да ги проценувате ситуациите. Јупитер, планерот на среќата, влегува во вашиот знак по 12 години, па ќе се слеваат понуди, шанси и пари за следната година. Пред вас е период во кој лесно можете да ги остварите вашите соништа бидејќи тоа ќе ви го овозможи Јупитер.

Љубов – Венера на полето на тајните ви носи тајна љубов. Тоа може да биде здроби, но тоа е всушност некој кој ќе ви биде на ум се повеќе и повеќе. По 12 години Јупитер влегува во вашиот знак, па ви носи можност да се заљубите, да застанете на „лудиот камен“, но и да го проширите семејството. Тоа е период кој може да ви донесе можност да ја запознаете љубовта на вашиот живот.

Здравје – Одлично.

РАК

Бизнис – Сезоната на Бик ќе ви одговара, па ќе можете да решите многу проблеми благодарение на пријателските контакти. Јупитер, среќната планета поврзана со вашата работа, по 12 години влегува во Близнаци на 26 мај, па споделувањето информации станува клучно. Ќе го промените начинот на кој комуницирате, решавате проблеми и ги реализирате работите на работа. Може да ви донесе и компаративна работа, која ќе ја работите заедно со постоечката. Марс во Овен од 30 април ви носи поотворени конфронтации на работното место, па ќе има борба за доминација.

Љубов – Венера во Бик од 29 април ви носи љубов од пријателство. Тоа може да биде некој со кој сте пријатели со години или можете да запознаете интересна личност преку пријател. Добар период е за љубов , а доколку сте во брак, патувањето ќе ви биде вистинската работа. Секоја дестинација покрај вода за вас и вашиот партнер ќе биде вистинскиот избор.

Здравје – Недостаток на енергија.

ЛАВ

Работа – Марс во Овен од 30 април ви носи неверојатна моќ и енергија за возење, па бидете конечно во Новата година. Јупитер влегува во Близнаци на 26 мај, носејќи ви помош од влијателни пријатели и реализација на плановите. Задоцнетите пари ќе стигнат, а нема да има непланирани трошоци како што беше во април. Благодарение на Марс во Овен ќе имате моќ да ги промените работите во ваша корист и треба да ја искористите. Во вториот дел од мај можна е поголема заработка.

Љубов – Јупитер во Близнаци ви носи љубов од пријателство. Ќе почнете емотивно да размислувате за личност која ви е блиска со години како пријател. Исто така, некои Лавови ќе запознаат интересен Близнак во својот круг на пријатели. Венера во Бик до 23 мај може да ви донесе и лесен флерт на работното место. Затоа, Бикот и Близнаците ќе ви бидат привлечни во емотивна смисла.

Здравје – Одлично.

ДЕВИЦА

Работа – Ретроградниот Меркур тргна напред, па конечно добивате појасен поглед на работното место. Нагласениот деветти квадрат ви носи можност да научите нешто ново за работата што ја работите, но и да се подобрите себеси. Можете лесно да го промените градот за работа и да научите нешто ново. На 26 мај Јупитер влегува во вашата шеста куќа, па ви носи нова позиција во кариерата во следната година, но и можност за проширување во компанијата. Месецот мај ви носи можност за соработка со странски компании.

Љубов – Венера во Бик од 29 април ви носи љубов на вашето патување. Марс во Овен ви носи излез од криза, особено ако сте во брак. Ќе почувствувате прекин на тензиите и големо олеснување на емотивен план. Идеален период од годината е да планирате патување со личноста што ја сакате. До 23 мај ќе има разни познанства, дури и преку социјалните мрежи. Ако случајно сте разведени, мај може да ви донесе средба со следниот партнер.

Здравје – подобро.

ВАГА

Бизнис – Влегувањето на Венера во Бик ви носи одличен месец за финансии. Во следните неколку недели можете да ја зголемите заработката или да го решите прашањето за наследство. Марс во Овен од 30 април ќе ви донесе главоболки, особено ако имате деловен партнер. Очекувајте пресметка за доминација каде вашиот партнер ќе ги покаже своите вистински бои. Во мај ќе бидете „безбеден“ играч, а вашиот деловен партнер ќе очекува да се прилагодите на неговите ненадејни барања. Поради ова често ќе влегувате во конфронтации.

Љубов – Марс во Овен ви носи месец во кој партнерот отворено ќе го покаже своето незадоволство, особено ако не се согласувате со неговите ставови. Ако сте слободни, ќе ве привлекуваат ментално силни луѓе кои знаат што сакаат и имаат намера да го постигнат тоа. Венера во Бик внесува повеќе страст во вашите емотивни врски, па лесно можете да започнете романса заснована на голема физичка привлечност. Ќе имате и интересно познанство со разведена личност.

Здравје – Послабо.

СКОРПИЈА

Работа – Марс во Овен од 30 април ви носи планина од работа и обврски, но ќе уживате да морате да се посветите на нешто што ве исполнува. Ваш приоритет ќе биде вашата работа, дури и ако тоа е вашата заработка . Во месец мај ќе бидете „под лупа“, па секој ваш потег ќе биде следен на работното место. Можете лесно да стекнете популарност во бизнисот што го правите или го промовирате вашиот бренд. На 26 мај Јупитер влегува во вашата осма куќа, па парите повеќе ќе ви се лепат, а прашањето за наследството можете лесно да го решите.

Љубов – Венера во Бик од 29 април ви носи потреба од стабилна врска. Иако работата ќе ви биде важна, ќе го насочите погледот кон една личност која е позната по својата работа. Тоа може да биде некој што се занимава со финансии. Доколку сте во брак, вашата врска поминува низ процес на промени и ќе мора да очекувате дека партнерот ќе бара поголема слобода. Бикот и Близнаците ќе бидат привлечени кон вас.

Здравје – Променете ја исхраната и движете се повеќе.

СТРЕЛЕЦ

Бизнис – Влегувањето на Венера во Бик на 29 април ви носи многу можности во мај. Како што Венера се враќа дома, во свој знак, тоа значи дека можете да очекувате напредок на работа, но и некои придобивки. Во периодот до 23 мај можете да очекувате нова деловна понуда или напредок на вашето сегашно работно место. Во текот на средината на мај може да дојде до ненадеен пресврт, па решите ненадејно да ја смените работата. Јупитер влегува во Близнаци на 26 мај, така што ќе бидете многу популарни благодарение на вашата работа.

Љубов – Меркур тргна напред, па имате шанса да остварите нова романса. До средината на мај имате шанса да остварите нови контакти, но и повеќе да излегувате. Во втората половина од месецот ве очекува флерт на работа, поточно со некој што го познавате преку работата. Ќе бидете изненадени од додворувањето на личност која ја познавате преку работата. Јупитер влегува во Близнаците од 26 мај, па може да ви донесе можност да застанете на „луда карпа“ во следната година.

Здравје – подобро.

ЈАРЕЦ

Работа – Марс во Овен од 30 април ви носи стресен период, пред се затоа што семејните работи ќе влијаат на вашиот деловен живот. Ќе носите проблеми од дома до работа, па ќе бидете напнати и неблагодарни за секоја соработка. Ќе мора да трпите тензии, но ќе ги преувеличувате сите проблеми, па ќе имате впечаток дека само на вас ви е тешко. Планетите во Бик можат да ви донесат излив на креативност, која треба да ја искористите. На 26 мај Јупитер влегува во Близнаци и ви носи нова деловна можност која доаѓа еднаш на секои 12 години.

Љубов – Венера во Бик до 23 мај ви носи шанса за нова романса . Тоа може да биде некој кој е уметнички наклонет и успешен во својата работа. Ако сте во брак, мај е одличен период од годината за проширување на семејството. Во таа фаза кога ви треба стабилна поддршка во љубовта. Венера во Бик ви носи неочекувана средба на јавно место.

Здравје – Послабо.

ВОДОЛИЈА

Бизнис – Марс во Овен од 30 април ви носи одлични преговарачки вештини. Затоа, лесно можете да ги убедите другите во вашите ставови. На 26 мај Јупитер влегува во Близнаците и ви носи неверојатни можности на работа , па можна е понуда која повеќе ќе ви одговара или проширување на активноста што ја правите. Исто така, вашиот бизнис може да цвета и да почне да се шири, што значи дека ќе биде сосема поинаква перспектива во следната година. Планетите во Бик ви носат можност да започнете независен бизнис.

Љубов – Јупитер во петтата куќа од 26 мај ви носи голема љубов. Ќе запознаете комуникативна, младешка личност која ќе ве собори од нозе. Ќе имате и познанства преку интернет, па ве очекуваат динамични настани во љубовта, особено во вториот дел од мај. Ако сте во брак, може да дојде до расправија за станот во средината на мај.

Здравје – Добро.

РИБА

Работа – Марс во Овен од 30 април ви носи постабилна заработка. Венера во третата куќа ви носи поволни вести до 23 мај, но и шанса да потпишете важен договор кој може да ви обезбеди поголема заработка. Одличен месец за завршување на документите. Јупитер влегува во Близнаците од 26 мај, па може да ви донесе купување на нов имот или очекувано станбено решение. Комуникацијата ќе биде многу важна во текот на мај, бидејќи на лесен начин ќе можете да ги постигнете своите цели.

Љубов – Венера во Бик ви носи љубовни пораки, флерт и изјави за љубов . Некој навистина ќе се обиде да ве освои со убави зборови и ќе успее, па пред вас е возбудлив месец на љубов. Ако сте зафатени, ќе ви се допадне пократко патување или екскурзија. Не е исклучено да започнете нова романса базирана на текстуално флертување.

Здравје – Добро

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име