Дома Живот Месечен хороскоп за март! Биковите полудуваат на работа, Рибите се заљубуваат, а...

Месечен хороскоп за март! Биковите полудуваат на работа, Рибите се заљубуваат, а еве кој ќе заработи големи пари

14457
0

Месечен хороскоп за март! Биковите полудуваат на работа, Рибите се заљубуваат, а еве кој ќе заработи големи пари

Ние сме во сезоната на Риби, па се изгледа збунето. Меркур им се придружи на Сатурн и Сонцето во Риби, па нејасна комуникација и лажни ветувања не чекаат до 10 март. Венера влегува во Риби на 11 март, внесувајќи повеќе романтика во емотивните врски. Оваа позиција на Венера може да донесе љубов за Рибите, Ракот и Скорпијата. Марс во Водолија ќе се задржи до 22 март, што значи дека Лавовите, Биковите, Водолиите и Скорпиите ќе бидат под напнатост во поголемиот дел од месецот.

ОВЕН

Работа – Ситуацијата на работа почнува да се врти во ваша корист од 10-ти март со влегувањето на Меркур во вашиот знак. Марс во Водолија ви носи потреба да се потпрете на пријателите, па дури и на деловен план, но ќе откриете дека постојано ќе има ненадејни пресврт. Нагласената дванаесетта куќа во поголемиот дел од март ви носи скриени непријатели, но и луѓе на кои нема да им верувате. Венера во Риби од 11 март може да ви донесе приход преку работа на која нема да бидете пријавени.

Љубов – Венера на полето на тајните ви носи тајна симпатија. Ќе почнете внатрешно да размислувате за личноста која постојано ќе ви биде на ум. Ова е некој кој е мистериозен или не сака да открива многу за себе. Можно е да влезете во тајна врска, но внимавајте бидејќи може да заврши негативно за вас. Ако сте во брак, проблемот ќе биде што тајните ќе излезат на површина.

Здравје – Послабо.

БИК

Работа – Марс во Водолија нема да ви одговара до 22 март, па постојано ќе се наоѓате во ситуации кога ќе се соочите со завршена работа. Промените кои ќе се случат ќе бидат ненадејни и неприфатливи за вас, бидејќи секое прилагодување ќе ви биде тешко. Венера во Риби ви носи потпирање на влијателни пријатели, но и тајни преговори зад затворени врати. Меркур во Овен ви носи вадење пари од тајни организации или правење пари врз основа на нешто што не е ваша официјална работа.

Љубов – Марс во Водолија не е добар за љубов до 22 март. Ќе имате чести расправии, а вашата врска ќе изгледа лабаво и без обврски. Венера во Риби од 11 март ќе разбуди повеќе романса и емпатија кај вас, но и ќе бидете подготвени пријателствата да ги претворите во романса. Не е исклучено да почнете да чувствувате нешто за личноста која ви е пријател.

Здравје – уште полошо.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Сонцето, Сатурн, Венера и Нептун во Риби ви носат големи промени на работа. Тоа може да укаже на сосема нова професионална насока во која ќе се движите во наредните месеци. Исто така, ова укажува на промена на позицијата на работното место, а можеби и на компанијата. Меркур во Овен ви носи нова енергија за возење од 11 март, па полесно ќе остварувате контакти.

Љубов – Тензијата во емотивните врски трае веќе со недели. Венера во Риби ви носи таен флерт на работното место со личност која ви изгледа затворена, но привлечна. Сепак, секој обид за продлабочување на таква врска може да испадне како негативна работа за вас.

Здравје – Послабо.

РАК

Работа – Под влијание на планетите во Риби во текот на март ќе научите многу за работата што ја работите или дури и одите на тренинг кој може да ви помогне во кариерата. Ќе забележите дека прифаќате нов пристап кој ќе направи разлика во вашиот бизнис. Месецот март е одличен за контакти со странство, но и за соработка со странски компании. Некои Ракови може да одлучат да се преселат во друг град или земја поради работа.

Љубов – Сатурн во Риби е добро да работите на продлабочување на врската со саканата личност. Промена на пејзажот, патување, учење нови работи заедно – сето ова може да ја подобри вашата комуникација. Ако сте слободни, можете да фантазирате за средба со личност која е далеку. Венера во Риби може да ви донесе љубов на вашето патување .

Здравје – Одлично.

ЛАВ

Бизнис – Нагласувањето на осмото поле ви носи можност за подмирување на наследство, но и можност да добиете спонзорство за одреден деловен проект. Марс во Водолија ќе ве нервира до 22 март, особено ако имате деловен партнер. Од 11 март имате можност да остварите добри контакти со странство. Сатурн во аспекти со Сонцето може да ви донесе големи промени на работното место, но и потреба да менувате компании или професии. Деловното партнерство кое го имате со години ќе биде спорно, бидејќи ќе размислувате за нова соработка.

Љубов – Месецот март ќе ви донесе подобрување на емотивната ситуација која беше критична во февруари. Иако Марс создава тензии до 22 март, ќе имате можност да постигнете подобар однос со саканата личност. Лавовите кои се слободни ќе остварат нови познанства. Тоа може да биде разведена личност, но и некој што го познавате преку работа. Рибите и Биковите ќе ви бидат привлечни во март.

Здравје – Чувствително.

ДЕВИЦА

Работа – Марс во Водолија ви носи конфликти на работното место до 22 март. Во односот со колегите треба да најдете компромисно решение. Нагласениот знак Риби во текот на март ви носи криза доколку имате деловен партнер, бидејќи партнерството ќе биде на „тенок мраз“. Меркур во Овен ви обезбедува добра заработка. Имате шанса да добиете многу пари за одреден проект кој е важен. Можете лесно да преговарате за нова деловна позиција која може да ви донесе популарност во бизнисот. Пред вас е месец кој е поволен за унапредување на деловните активности.

Љубов – Сонцето и Венера во Риби ви носат нови познанства со луѓе кои на некој начин се познати во јавноста. Некои Девици може да одлучат да го направат следниот чекор во долготрајна врска. Она од што треба да внимавате е да ја идеализирате личноста која ви се допаѓа. Можете лесно да верувате во идеална слика за личноста која ви се допаѓа. Можноста за запознавање со личност која се занимава со уметност. Музичарите и уметниците ќе ви бидат привлечни.

Здравје – Послабо.

ВАГА

Работа – Влегувањето на Венера во Риби ви носи концентрација на работата, па кариерата ќе ви биде најважна. Многу планети во Рибите ви носат големи ветувања на работа, но и половични информации, па затоа треба да внимавате кому му верувате. Ќе имате необични соработници кои се уметнички настроени, но несигурни. Март не е лош ако треба да работите на некој креативен проект. Ќе уживате во секаков вид на работа бидејќи работата ќе ви биде најважна. Ве очекуваат нови деловни понуди, но ќе има многу ветувања и мала реализација.

Љубов – Марс во Водолија до 22 март ви носи познанства на места за забава. Ќе имате можност да запознаете оригинални луѓе кои одговараат на вашиот темперамент. Водолијата може да ви биде одличен партнер во наредниот период. Задолжително прифатете ги поканите за забави бидејќи ве очекуваат нови средби. Венера во Риби може да предизвика и минлив флерт на работното место.

Здравје – Добро.

СКОРПИЈА

Работа – Марс во Водолија ви носи криза на работа до 22 март. Веројатно ќе бидете незадоволни од работните услови, а имате и многу лични проблеми кои ве оптоваруваат заедно со работата. Нагласениот знак Риби ви носи излив на креативност, па хобито лесно можете да го претворите во сериозна работа, но и да заработите преку партнерскиот бизнис. Ќе треба да менувате друштво, а некои припадници на вашиот знак ќе донесат ненадејни одлуки на работното место. Одлуките што ги носите сега на работа ќе влијаат на вашата кариера подоцна.

Љубов – Венера во Риби од 11 март внесува повеќе романтика во вашиот емотивен живот. Ќе запознаете личност која е грижлива и сочувствителна, па дури и може да биде уметнички наклонета. Ќе ви се допаѓаат луѓе кои имаат различна професија од вас, а лесно можете да се заљубите врз основа на романтичен гест. Некој ќе ви обрне внимание, а тоа ќе биде вистинско освежување за вас во наредниот период. Можно проширување на семејството за Скорпиите кои на тоа работат со месеци.

Здравје – уште полошо.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Нагласената четврта куќа ви носи многу случувања дома, поради кои работата нема да ви биде толку важна. Венера во Риби може да ви донесе работа од дома или некој вид на проект што можете да го направите од дома. Куќата ќе стане ваш деловен простор. Користете го Марс во Водолија за да преговарате во ваша корист бидејќи сте одличен преговарач. Меркур во Овен од средината на март ви носи промена во кариерата и можност за конкретен напредок. Така, во првиот дел од март ќе бидете во поповлечена фаза бидејќи работата нема да ве интересира, а во вториот дел ќе има будење и нова иницијатива.

Љубов – Меркур во Риби ви носи тајни пораки или сочувство за кои не сакате да зборувате. Некој ќе мисли на вас, но нема отворено да ви признае такво нешто. Втората половина на март ви носи емотивно будење и запознавање на јавно место. Овенот и Водолијата емотивно ќе ве задоволат. Во текот на месец март на прво место ќе ви биде семејството, но и роднините.

Здравје – Послабо кон средината на март.

ЈАРЕЦ

Работа – Ви одговара сезоната на Риби, па март е знак за важни преговори. Ќе имате важни разговори за работата, но бидете внимателни бидејќи голем дел од тоа ќе биде за големи ветувања кои ќе бидат нејасни. Плутон во Водолија навестува преговори за големи пари, така што во иднина ќе правите проекти за големи пари. Во март можете да очекувате комплетирање на документацијата и реализација на договорените планови. Меѓутоа, при потпишувањето на договорот, двапати проверете ги сите факти. Ќе има можности за пократки патувања.

Љубов – Венера во Риби ви носи романтични пораки и преписки. Некој кој е романтичен ќе ве опсипува со пораки и секоја кореспонденција преку апликации ќе ви биде интересна. Венера во Риби може да донесе и пократко патување или патување со личност која ви се допаѓа. Патувањето по вода или река може да биде вистинскиот избор.

Здравје – Одлично.

ВОДОЛИЈА

Работа – Сонцето и Венера во втората куќа ви носат одличен месец за зголемување на заработката. Не е исклучено да добиете поскапо платена деловна понуда. Марс во вашиот знак покажува дека секоја иницијатива што ќе ја преземете може да донесе промени во вашата кариера. Меркур во Овен кон средината на март ви носи поволни вести и добар момент за потпишување на нов договор.

Љубов – Сонцето во Риби ви носи нејасен однос со партнерот. Саканата личност ќе биде депресивна и финансиски незадоволна, па ќе има многу проблеми во вашата врска. Ако планирате да работите со саканата личност во партнерски бизнис, треба да внимавате некој да не ве изневери за пари. Ќе бидете привлечни за Рибите.

Здравје – Чувствително.

РИБА

Бизнис – Сезоната на вашиот знак конечно ви носи новогодишно будење . Дури сега ќе почувствувате дека работите се менуваат на работа, а вашата иницијатива може да донесе резултати. Покажете ги вашите организациски вештини. Имате можност да остварите нова деловна соработка во бизнисот, која може да ви донесе пари. Од 10 март Меркур во втората куќа ви носи помал профит, па ќе има подобрување на финансиската состојба.

Љубов – Венера, планетата на љубовта и парите, на 10 март влегува во вашиот знак и ви носи нова љубов. Тоа може да значи дека лесно ќе се заљубите во личност која ви се допаѓа. Ве очекуваат нови љубовни средби, флертување, но и потреба од разубавување. Ова е период од годината кога ја обновувате гардеробата, го менувате стилот и станувате поубави. Во март ќе бидете убедливо најубавиот знак во Зодијакот.

Здравје – Подобрување

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име