Дома Живот Месечен хороскоп за декември! Близнаците во лудило, Скорпиите фатално привлечни, а еве...

Месечен хороскоп за декември! Близнаците во лудило, Скорпиите фатално привлечни, а еве кој ќе има судбоносна средба

11948
0

Месечен хороскоп за декември! Близнаците во лудило, Скорпиите фатално привлечни, а еве кој ќе има судбоносна средба

Сезоната на Стрелец во која ќе бидеме во декември ќе донесе многу веселост, авантуристички долгови и позитивна енергија, особено за Лавовите, Овните и Стрелците. Венера на 4 декември влегува во Скорпија каде што носи зголемена страст, љубомора, но и кармички врски. Ретроградниот Меркур започнува на 13 декември, што значи дека под негово влијание ќе влеземе во Новата 2024 година, па втората половина на декември не е добра за реализација на преговорите.

ОВЕН
Работа – Меркур оди ретроградно на 13 декември и силно ќе го погоди вашето работно поле, па многу планови ќе мора да почекаат до 2024 година. Ќе имате впечаток дека ништо не оди добро, а доколку навистина сакате да реализирате некоја цел, најдобро е тоа да го направите до 13 декември. Марс во Стрелец буди силна потреба за промени кај вас, па често имате идеи за преселба во друг град поради работа. Затоа, во текот на декември најзагрозено ќе биде вашето поле на комуникација, па реализацијата на какви било преговори или потпишувањето договори ќе се пролонгира за јануари.

Љубов – На 4 декември Венера го менува знакот и влегува во Скорпија, па пред Нова година ќе се изрази зголемена страст и љубомора. Партнерот ќе се сомнева во вашата искреност и ќе сака повеќе внимание. Ако сте слободни, лесно можете да започнете романса заснована на голема привлечност. Ѕвездата ќе биде засилена, но и љубомората, па можни се љубоморни сцени. Ќе сакате слобода бидејќи Марс е во Стрелец, а вашиот партнер е токму спротивното. Скопје ќе ви биде интересно кога е љубовта во прашање.
Здравје – Добро.

БИК
Бизнис – Венера влегува во Шкорпија на 4 декември, па ќе имате можност јавно да ја промовирате работата со која се занимавате или да стекнете популарност. Сигурно ќе правите проекти повеќе јавно и ќе сакате што повеќе луѓе да го знаат вашето име. Сепак, Венера во Шкорпија е сложена, па затоа треба да земете во предвид каква цел сакате да постигнете. Меркур оди ретроградна на 13 декември и ќе го погоди вашиот финансиски сектор , па затоа не треба да се надевате на никакви придобивки во текот на месецот. Ако планирате да преговарате за покачување, тоа треба да го направите до 13-ти бидејќи после тоа ќе биде потешко. Нагласеното осмо поле покажува дека ќе се обидувате да добиете спонзорство за одреден деловен проект.

Љубов – Марс во Стрелец ви носи средба со личност која е отворена, оптимистичка и подготвена за патување. Може да биде некој што не е од вашиот град. Ќе ви се допаднат луѓето кои имаат отворен поглед на светот. Исто така, тоа може да биде личност која за малку ќе излезела од врска или брак. Венера во Шкорпија ќе ве направи многу популарни и привлечни за другите луѓе, но и ќе се чувствувате љубоморни доколку нешто не е како што сте замислиле.

Здравје – Солидно.

БЛИЗНАЦИ
Работа – Ретроградниот Меркур започнува на 13 декември и ви носи компликации во сите области од животот. Погрешно ќе ги проценувате луѓето и ситуациите во кои се наоѓате, па затоа треба да внимавате на кого ќе му кажете. Марс во Стрелец ви носи тензии на работното место бидејќи луѓето ќе почувствуваат потреба да го критикуваат вашиот начин на работа и размислување, па ќе имате впечаток дека некој ве набљудува. Втората половина на декември ќе ви ја отежне соработката, па не е добро да донесувате одлуки во период кога ќе ви биде нарушено логичното расудување.


Љубов – Јупитер во Бик оди ретроградно, па принудени сте да запознавате луѓе од минатото. Меркур кога ќе оди ретроградно ќе ви донесе и потреба да зборувате за минатите проблеми и ќе видите дека тоа не води до ништо. Венера во Шкорпија од 4 декември може да ви донесе малку флерт на работното место. Ова е личност која ќе ви биде физички привлечна и мистериозна.

Здравје – Послабо во вториот дел од декември.

РАК
Бизнис – Марс и Сонцето во шестата куќа ви носат многу деловни обврски во текот на декември. Ќе имате помалку време за себе, но влијанието на Сонцето во Стрелец треба да го искористите за да ја зголемите заработката. Можете да работите и на дополнителен проект кој може да ви донесе приход. Кога Меркур ќе тргне во ретроградна насока на 13 декември, многу планови ќе паднат низ пукнатини. Така, советот е да ги завршите важните состаноци, преговори и документи до 13 декември. Од тој датум многу рокови ќе почнат да се продолжуваат, па ќе ве нервира што доцните со деловните обврски.

Љубов – На 4 декември Венера влегува во Скорпија, каде ви носи повеќе излегувања и забава во емотивна смисла. Ќе можете да организирате забава на јавно место. Доколку сте слободни, може да имате судбоносна средба со личност која ќе инсистира да ве запознае на едно такво место. Раковите кои се во брак можат да работат на проширување на семејството.

Здравје – Послабо.

ЛАВ
Работа – Сонцето и Марс во Стрелец ви носат враќање на енергијата, па конечно ќе ја видите смислата во работните обврски кои ве очекуваат. Иако Меркур оди ретроградна на 13 декември, носејќи ви финансиски хаос, вториот дел од декември е важен за бизнисот. Понуди за соработка или подобрување на деловните односи може да очекувате по 22 декември. Преговорите за пари лесно можат да пропаднат, па затоа е важно да разговарате за пари до 13 декември. Искористете го вториот дел од месецот за да ги завршите деловните обврски. Ќе имате одлична соработка со Стрелците и Јарците.

Љубов – Венера во Шкорпија ви носи многу расправии, особено ако сте во брак. За семејни прашања нема потреба да се карате, бидејќи дефинитивно ќе има тензија. Слободните лавови ќе се сретнат во средината на декември. Преку работа можете да запознаете амбициозна личност. На Биковите им се допаѓате како луѓе.

Здравје – Подобрување.

ДЕВИЦА
Бизнис – На 4 декември Венера влегува во Шкорпија , па ќе има нови преговори за пари. Вашиот владетел Меркур оди ретроградно на 13 декември во Јарец, носејќи хаотичен втор дел од декември. Затоа, важно е преговорите да завршат до средината на месецот, бидејќи од 13 декември се ќе биде понеизвесно. Марс во Стрелец може да ви донесе проблеми со недвижностите, па затоа не е поволен период за инвестиции. Иако во вториот дел од месецот ќе се чувствувате подобро, ќе ве нервира што се е пролонгирано, а другите не ги разбираат вашите намери.

Љубов – Венера во Шкорпија ви носи зголемен флерт во текот на декември. Ќе бидете среќни со секоја кореспонденција преку пораки, но во исто време треба да имате на ум дека ќе мора да се соочите со вашите илузии. Во текот на декември ќе донесувате погрешни проценки кога се во прашање партнерските односи, па внимавајте кому му верувате. Скорпиите ќе бидат интересни да разговараат со вас, а Стрелците ќе бидат тешки, но привлечни.

Здравје – уште полошо.

ВАГА
Бизнис – Сезоната на Стрелец ви носи многу среќа, особено во преговорите во првата половина на декември. Венера влегува во Шкорпија на 4 декември, па финансиите ќе ви бидат приоритет. Ќе видите како да заштедите пари или да ги инвестирате што е можно попаметно. Кога Меркур ќе тргне ретроградна на 13 декември, многу планови ќе почнат да се пролонгираат, па затоа не треба да се надевате на некој голем успех во вториот дел од декември. Сè што треба да завршите на работа, пожелно е да го направите во првата половина на декември кога планетите се повеќе во ваша корист. Доколку планирате патување во странство, плановите лесно може да се променат во вториот дел од месецот .

Љубов – Марс во Стрелец ви носи зголемена комуникација и флерт. Ќе бидете страсни и сè пољубоморни во првиот дел од месецот. Стрелците ќе ви бидат привлечни, но и Скорпиите. Не е лош период да одите на кратко патување со личноста која ви се допаѓа во првиот дел од месецот. Ако сте слободни, околу вас има личност која ви е привлечна. Тоа може да биде маало или непосредна околина.

Здравје – Добро.

СКОРПИЈА
Работа – Марс во Стрелец во втората куќа ви носи борба за пари и главниот фокус ќе ви биде на финансиите. Венера во вашиот знак од 4 декември ви носи харизма, па ќе можете да постигнете многу цели врз основа на вашиот личен шарм. Ретроградниот Меркур во третата куќа од 13 декември ви носи проблеми во комуникацијата и лажни ветувања. Многу е важно да размислите двапати пред да потпишете некој важен документ во вториот дел од декември.

Љубов – Венера влегува во вашиот знак на 4 декември, па ви носи зголемена страст и ќе бидете магнетски привлечни за луѓето што ќе ги запознаете. Поради ова, лесно ќе го заведете секој што ви се допаѓа. Венера во вашиот знак може да ви донесе фатална привлечност и страсна романса што ја чекавте. Декември ќе ве изненади кога е љубовта во прашање бидејќи емотивно ќе бидете поотворени за нови познанства.

Здравје – Добро.

СТРЕЛЕЦ
Работа – Сезоната на вашиот знак ви носи бројни можности во првиот дел од декември. Имате шанса да се промовирате на позитивен начин преку работа. Венера влегува во Шкорпија на 4 декември, па затоа треба да знаете дека ништо не е така како што изгледа на работа. Ќе имате поддршка од некои луѓе кои тоа никогаш отворено нема да ви го покажат. Големите цели во кариерата ќе треба да почекаат до јануари 2024 година бидејќи Меркур ќе оди ретроградно за да го забави тој процес. Марс во вашиот знак ви дава доволно енергија за да ги надминете сите пречки на работното место.

Љубов – Венера на полето на тајните ви носи тајни сочувство или некој кој нема отворени намери кон вас. Ова е некој на кој многу му се допаѓате, но сè уште не ви го покажал тоа. Меркур оди ретроградно на 13 декември, носејќи ви враќање на старата љубов и повици од минатото. Некој за кого длабоко се грижевте во минатото ќе сака да се врати во вашиот живот. За време на ретроградниот Меркур не треба да се прават вакви потези бидејќи најдоцна во јануари ќе испаднат погрешни.

Здравје – Чувствително.

ЈАРЕЦ
Бизнис – Искористете го периодот до 13 декември за реализација на деловни планови, бидејќи кога Меркур ќе тргне ретроградно на работа, ништо нема да биде сигурно. Залудно ќе се трудите да ги запазите роковите на работното место во вториот дел од декември и нема да разберете зошто се следат колегите. Кога на 22 декември ќе започне сезоната на вашиот знак, сè ќе добие сосема поинаква перспектива, па лесно ќе можете да ги надминете пречките. Доколку планирате да ја смените работата, треба да размислувате за тоа само по Нова година. Ќе имате можност подобро да ја организирате работата наместо другите, бидејќи ќе се покажете како доминантна фигура на работното место.

Љубов – Венера во Шкорпија од 4 декември ви носи трансформација на пријателството во љубов. Некој на кого гледате како пријател ќе ви ги покаже своите чувства, па Скорпиите, Биковите и Вагите ќе ви бидат многу привлечни. Во вториот дел од декември ќе бидете во одлична фаза за остварување нови контакти. И кон крајот на годината ќе имате тајна љубов.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА
Бизнис – Првата половина на декември е одлична за остварување на деловните очекувања. Ќе имате силна поддршка од влијателни пријатели кога е работата во прашање, а можна е и соработка со странство. Не е исклучено преку пријател да ја добиете деловната понуда за која сте сонувале. Вториот дел од декември ви носи повеќе случувања зад „затворени врати“, па не е лоша идеја да бидете внимателни со давање доверба. Ретроградниот Меркур ќе ве спречи да бидете креативни колку што би сакале од средината на декември бидејќи малку ќе ги искомплицира работите.

Љубов – Венера влегува во Шкорпија и ви носи флерт на работното место. Ова е личност која е влијателна, но и сосема поинаква од вас. Сонцето во Стрелец ви носи мешавина од љубов и пријателство, па лесно можете да започнете романса со некој кој ви бил пријател. Во многу подобар период сте за остварување емотивни врски отколку во месец ноември.

Здравје – Подобрување.

РИБА
Работа – Сезоната на Стрелец ви носи стресен почеток на месецот, притисок, но и потреба да го промените работното место или дури и професијата. Расправии, хаотична состојба и чувство на неорганизираност се нешто со кое ќе се соочите во првата половина на декември. Кога Меркур ќе тргне ретроградна на 13 декември, вашето деловно партнерство ќе биде ставено на тест. Доколку планирате да менувате компанија, знајте дека тоа треба да го направите од јануари.

Љубов – Меркур оди ретроградно од 13 декември, па затоа треба да очекувате враќање на стара љубов. Повиците од минатото ќе бидат придружна манифестација на овој ретрограден Меркур, а сигурно е дека во вториот дел од месецот тешко ќе остварите некакви емотивни врски. Важно е да не останете заробени во минатото, бидејќи под влијание на ретроградниот Меркур, ќе сакате да му дадете шанса на некој што ве изневери во претходните години.

Здравје – Послабо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име