Дома Твој готвач Медото срце е спас за домаќинките! Совршено брза торта без млеко и...

Медото срце е спас за домаќинките! Совршено брза торта без млеко и јајца – мерено со чаши

5591
0

Медото срце е спас за домаќинките! Совршено брза торта без млеко и јајца – мерено со чаши

Медното срце е едноставен и брз колач кој лесно се подготвува со речиси сите состојки кои ги имате дома. Има сочен и освежителен вкус, малку подзаборавен и затоа го враќаме на листата на секојдневни колачи.

Компоненти:

2,5 чаши брашно
1 лажица какао
1 кесичка прашок за пециво, 10 гр
1 кесичка цимет од 10 гр или по желба
1,5 чаши газирана вода / млеко
1/2 чаша масло
1 чаша шеќер
10 + 8 лажици џем од кајсии
100 + 100гр чоколадо
30 – 50мл масло

Погледнете го видео рецептот со подготовка.

Претходна објаваНе секоја кашлица е грип! Како да го разликувате од настинка или алергија?
Следна објаваДневен хороскоп за четврток, 16 ноември! Близнаците ќе бидат склони кон измами, а овој знак ќе биде придружен со лоша среќа

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име