Дома Твој готвач Маринирано сирење

Маринирано сирење

1081
0

Кога купувам сирење, го чувам во оваа вкусна маринада за гостите да се воодушеват кога ќе дојдат, а јас да го послужам како мезе.

Состојки:

  • 1 кг сирење,
  • 1 л маслиново масло,
  • рузмарин,
  • лута пиперка,
  • пиперка,

Начин на подготовка:

Сирењето исечкајте го на коцки.

Исечете ги зачините, наредете малку сирење и посипете ги зачините во теглата.

Повторете до врвот и истурете маслиново масло.

Одвреме-навреме превртете ја теглата за подобро да се распоредат зачините.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име