Дома Твој готвач МАМИНА САЛАТА СО ТЕСТЕНИНИ ГОТОВА ЗА 10 МИНУТИ

МАМИНА САЛАТА СО ТЕСТЕНИНИ ГОТОВА ЗА 10 МИНУТИ

1884
0

МАМИНА САЛАТА СО ТЕСТЕНИНИ ГОТОВА ЗА 10 МИНУТИ

СОСТОЈКИ:
околу 350 гр тестенини (спирали)
приближно 100 гр кисели краставички
1 црвена пиперка
1 зелена пиперка
1 мала, најмала лименка пченка

1 и 1/2 кесички мајонез
1 павлака

1,5 дл крем за готвење
100 гр тврдо сирење (тип Едамер)
100 гр шунка
сол, бибер

ПОДГОТОВКА
Згответе ги тестенините, процедете ги и изладете ги краставиците, пиперките, сирењето и шунката исечкани на мали коцки,
додадете други состојки убаво измешајте, изладете и послужете

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име