Дома Живот МАЛИ СИГНАЛИ: Овие се 11 работи што мажите ги кажуваат кога му...

МАЛИ СИГНАЛИ: Овие се 11 работи што мажите ги кажуваат кога му се допаѓате!

5528
0

МАЛИ СИГНАЛИ: Овие се 11 работи што мажите ги кажуваат кога му се допаѓате!

Да се ​​интересира за вашиот ден и да давате комплименти е еден начин на кој мажот ќе и даде до знаење на жената дека му се допаѓа.

 1. „Ова ме потсети на тебе“.
  Тој нема секогаш да каже дека мисли на вас, бидејќи можеби ќе сака да избегне да биде премногу директен за да ги поштеди своите чувства, за да не се повреди.
 2. „Можам да ти помогнам во тоа“.
  Мажите сакаат да бидат потребни. Тие сакаат да се чувствуваат корисни. Ако се понудат да ви помогнат во нешто, тие се многу заинтересирани за вас. Мажите прават работи само за жените за кои навистина се грижат, или понекогаш за „крајната цел“. Меѓутоа, ако се раскошува со негова помош како да е добротвор, тој е заљубен.
 3. „Изгледаш одлично“.
 4. Ако ви каже дека изгледате одлично, престанете да преанализирате и да погодувате што навистина мисли. Тој навистина мисли дека изгледате одлично и сака да го знаете тоа. Прифатете ги тие комплименти!
 5. „Разговарав со мајка ми…“
  Ако го спомне името на мајка му и ви каже што споделил со неа, или е вашиот најдобар пријател или му се допаѓате. Зборувањето за неговата мајка на кој било начин може да сигнализира дека тој е ранлив со вас. Дури и ако е отворен да зборува за неа, вие ја имате неговата доверба.
 6. “Вознемирен сум / лут / загрижен”.
  Ако мажот доброволно признае дека чувствува емоција што не е среќна или „во ред“, тој е доволно заљубен во вас за да ви покаже ранливост што обично не ја открива.
 7. “Каде си?” Што правиш?”
  Ви поставува прашања за тоа што правите или каде сте? Му се допаѓаш! Сè додека не го прави тоа постојано, тој не е демнат; наместо тоа, тој е момчето што те сака.
 8. „Ти си толку секси“.
  Секако, тој можеби им го кажал ова на милијарди други жени, но кога ќе го повлече овој кец во ракавот, тој е подготвен да оди во кревет со вас. Дали има или не романтични чувства е сосема друга приказна.
 9. „Те забележав…“
  Ако изговори фраза што забележува дека правите, кажувате, носите или јадете (наведете го глаголот) каква било акција, тој обрнува сериозно внимание на тоа кои сте вие ​​како личност, а не затоа што сака да бидат најдобри пријатели за цел живот.
 10. „Ми недостигаш“.
  Дали му недостасуваш? Девојко, мажите никогаш не сакаат да кажуваат вакви работи, освен ако не се супер чувствителни или романтични типови. Ако ви каже дека му недостигате, дури и ако сте во таа нова неизвесна фаза, дефинитивно сте му ставиле сидро во срцето.
 11. „Ќе бидам тука за тебе“. Ако каже нешто како… „Ќе бидам тука ако ти требам. „Имате ли со кого да разговарате за ова? Среќен сум што слушам“. „Ајде да разговараме“. … тој вели дека сака да биде дел од твојот живот и нема да дозволи да седиш со скрстени раце.
 1. Те ​​вика по прекар
  Ако те нарекува со кој било друг прекар, тој одлучил дека треба да бидеш негов. Ако те вика по презиме или те гледа како пријател или можеби е само саркастичен.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име