Дома Твој готвач ЛОВЕЧКА САЛАТА: Ако сакате цела зима да уживате во есенските плодови…

ЛОВЕЧКА САЛАТА: Ако сакате цела зима да уживате во есенските плодови… [ВИДЕО]

7840
0

ЛОВЕЧКА САЛАТА: Ако сакате цела зима да уживате во есенските плодови… [ВИДЕО]

За зимата подгответе варена пиперка, домат и морков како салата. Уживајте во есенскиот зеленчук во зима со малку труд!

Состојки:
▪ 1 кг домати
▪ 2 кг пиперки
▪ 4 главици кромид
▪ 1 цела главица лук
▪ 500 гр моркови
▪ магдонос
▪ 100 гр шеќер
▪ 100 гр сол
▪ 100 мл оцет

▪100 мл масло
▪ 2 ловорови листови

Процесот на подготовка погледнете го во приложеното видео:

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име