Дома Здравје Лимон и ѓумбир во тегла за силен имунитет, и против настинки –...

Лимон и ѓумбир во тегла за силен имунитет, и против настинки – еве како да ги искористите

6379
0

Лимон и ѓумбир во тегла за силен имунитет, и против настинки – еве како да ги искористите (ВИДЕО)

Лимонот и ѓумбирот одамна се познати како силни борци против настинките, а одлични се и за зајакнување на имунитетот. Ова е едноставен и вкусен рецепт за посилен имунитет во чиј вкус ќе можете да уживате.

СОСТОЈКИ
2 лимони
корен од ѓумбир
Малку мед
сол
сода

Деталите погледнете ги во видеото:

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име