Дома Нега и убавина ЛЕН и ВОДА заедно создаваат чудо за 12 дена: Кога жените би...

ЛЕН и ВОДА заедно создаваат чудо за 12 дена: Кога жените би знаеле, секогаш би го користеле!

2322
0

ЛЕН и ВОДА заедно создаваат чудо за 12 дена: Кога жените би знаеле, секогаш би го користеле!


Мешавината од лен и вода помага при дури 7 проблеми со кожата.

Дали знаевте дека постои домашно лекување после кое не би се препознале за 12 дена?

Ако имате проблем со брчките, пробајте го што поскоро!

Тајната е во лененото семе кое со своите лековити својства придонесува за подобрување на вашето поткожно ткиво, ги подмладува масните клетки и го враќа тој младешки изглед во пределот околу образите, особено во чувствителните делови на кожата околу очите, каде што кожата е најтенок и склон кон брчки.

Во сад ставете една лажица ленено семе и прелијте ја со третина од чаша врела вода, протресете ја неколку минути и потоа покријте ја со салфетка и оставете ја да отстои до вечер.

Исцедете ја смесата таа вечер. Користете ја водната маса слична на гел во која се оставени семките од лен.

Нанесете го овој раствор од ленено семе на исчистеното лице и врат со помош на тампон за уши.

Не мора да се грижите за избегнување на пределот околу очите, слободно нанесете го растворот и таму.

Откако маската ќе се исуши на лицето, повторно нанесете ја. Повторете ја оваа постапка пет пати.

Ефекти на маската од ленено семе:

  • Ги подигнува цртите на лицето, ја тонизира и затегнува кожата
  • Ги намалува големите пори
  • Ја хидрира кожата
  • Служи и како пилинг на кожата
  • Го намалува вишокот на себум на мрсната кожа
  • Помага во спречување на акни и отстранување на мозолчиња од лицето
  • Го забавува создавањето на брчки и го елиминира создавањето на фини линии на лицето бидејќи има својства кои интензивно го забавуваат стареењето.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име