Дома Здравје ЛЕНЕНО СЕМЕ СО ЈОГУРТ: конзумирајте ја оваа смеса наместо појадок 3 недели...

ЛЕНЕНО СЕМЕ СО ЈОГУРТ: конзумирајте ја оваа смеса наместо појадок 3 недели и вашето тело повторно ќе се роди…

2338
0

ЛЕНЕНО СЕМЕ СО ЈОГУРТ: конзумирајте ја оваа смеса наместо појадок 3 недели и вашето тело повторно ќе се роди…

Познато е дека за да се ослободите од многу болести, доволно е да ги исчистите цревата од слуз, фекални наслаги и други паразити. За 70 години од животот низ нашите црева поминуваат 100 тони храна и 40 илјади литри течност, што доведува до заклучок дека во желудникот се таложат 15 килограми фекални наслаги, токсичен отпад. Тие ни ја трујат крвта и предизвикуваат непоправлива штета на нашиот организам.

За тоа дека цревата се валкани сведочат честите опсипации (запек), нарушен метаболизам, дијабетес, прекумерна или недоволна тежина, болести на бубрезите и црниот дроб, болести на слухот и видот, лошата состојба на кожата, косата и ноктите, како и други болести. , почнувајќи од артритис до рак .

Со помош на клизма може да се исчисти само мал дел од дебелото црево – 40-50 сантиметри, а третманот на миење на цревата со помош на специјална опрема е скап, долготраен и не е безопасен за цревната микрофлора. .

Конзумирањето на 1-3 лажици брашно од ленено семе може целосно да ги исчисти дебелото и тенкото црево од долготрајна слуз, фекални наслаги, паразити, а притоа целосно да ја зачува цревната микрофлора во рок од 3 недели. Овој метод овозможува брзо нормализирање на тежината и согорување на масните наслаги. Има позитивно влијание врз регулацијата на липидниот метаболизам. Брашното од ленено семе е во состојба да ги апсорбира и елиминира токсините во телото, го намалува нивото на холестерол во крвта.

Индикации за употреба:

  • воспалителни процеси на мукозната мембрана на горниот респираторен тракт, гастроинтестиналниот тракт

– гастритис, колитис, чир на желудникот и дуоденумот

– болести на уринарниот тракт, циститис, пиелонефритис

  • прекумерна телесна тежина, нарушување на липидниот метаболизам

Рецепт – Чистење на дебелото црево со брашно од ленено семе:

За 3 недели, наместо појадок, консумирајте ја оваа смеса:

1 недела: 1 лажица ленено брашно измешано со 100 мл кефир

2 недели: 2 лажици ленено брашно измешано со 100 мл кефир

3 недели: 3 лажици ленено брашно измешано со 150 мл кефир

Ако купувањето ленено брашно е проблематично, купете ленено семе и сомелете ги ситно. Не чувајте неколку дена, семето може да граничи. Најдобро – нова порција секое утро.

Конзумирајте ја оваа смеса наместо појадок. Задолжително пијте вода, најмалку 2 литри на ден. Одлични резултати се постигнуваат со конзумирање на медена вода.

Чистењето на дебелото црево на овој начин се врши еднаш годишно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име