Дома Родители и деца Лекарите спасиле бебе кое голтнало крст

Лекарите спасиле бебе кое голтнало крст

388
0

Лекарите спасиле бебе кое голтнало крст

Лекарите во Перу му го спасиле животот на бебето кое проголтало приврзок во облик на крст.

Мајката на 10-месечно девојче се исплашила кога видела дека малиот има проблеми со дишењето минатата сабота. Таа веднаш ја однела во болница, а лекарите со помош на видеото откриле дека бебето проголтало приврзок во форма на крст.
„Благодарам на лекарите за чудото. Ова е нов почеток. Ова е подарок и благослов, чудо што ја спасија мојата ќерка “, изјави за Ројтерс мајката на бебето Марикармен Сајами Росас.
Лекарите рекоа дека процедурата била многу комплицирана со оглед на тоа дека се работи за крст.

“Се заглави во горната третина од хранопроводникот. Иако се обидовме, на почетокот не можевме да го отстраниме. Беше заглавен, моравме да се обидеме неколку пати пред да успеам да го извадам”, рекол докторот Луис Еставес Кабаниљас. кој бил задолжен за процедурата во болницата во Ла Либертад.

Извор: Rojters

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име