Дома Твој готвач Куглоф со суво грозје: Ќе го правите СЕКОЈ ДЕН – за 10...

Куглоф со суво грозје: Ќе го правите СЕКОЈ ДЕН – за 10 минути!

15804
0

Куглоф со суво грозје: Ќе го правите СЕКОЈ ДЕН – за 10 минути!

Компоненти:

2 јајца
100 гр шеќер
8 гр ванилин шеќер
100 гр јогурт
100 мл млеко
80 мл масло
прстофат сол
180 гр брашно
12 гр прашок за пециво
50 гр
суво грозје
кокос

Погледнете го видео рецептот со подготовка:

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име