Дома Нега и убавина Коректор: 3 трикови кои секоја жена треба да ги знае

Коректор: 3 трикови кои секоја жена треба да ги знае

563
0

Коректор: 3 трикови кои секоја жена треба да ги знае

Коректорот е еден од најдобрите производи за убавина (ништо не може да ви помогне толку ефикасно да ги прикриете темните кругови под очите или другите мали несовршености на лицето), но понекогаш може да биде доста тешко да го пронајдете оној кој најмногу ви одговара.

Во зависност од тоа каде сакате да го користите (под очите или на други делови од лицето), треба малку да ја промените тактиката при изборот. Еве три брзи трикови кои ќе ви помогнат да ја изберете нијансата што најмногу ви одговара и како да ја користите за да добиете најдобри резултати.

Првиот трик

При изборот на коректор, најдобро е да го тестирате така што ќе го нанесете на вашата клучна коска. Додека лицето и вратот обично се покриени со шминка или крема за сончање, вашето деколте може да ви даде најточна идеја за вашиот вистински тон на кожа.

Уште еден трик

За да ги осветлите темните кругови под очите, изберете малку посветла нијанса на коректор и нанесете ја околу внатрешните агли и веднаш под очите.

Третиот трик

За да ги покриете сите други несовршености на вашето лице, користете коректор кој совршено одговара на тонот на вашата кожа за беспрекорен финиш.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име