Дома Здравје Комбинацијата од лук и овие 2 намирници е вредна за здравјето

Комбинацијата од лук и овие 2 намирници е вредна за здравјето

3545
0

Комбинацијата од лук и овие 2 намирници е вредна за здравјето: Го чисти телото од токсини и го зајакнува имунитетот

Пијалок за повеќекратна употреба.
Лукот, сокот од лимон и маслиновото масло претставуваат една од најдобрите комбинации, како за имунитет, така и за слабеење.

Оваа комбинација го регулира шеќерот во крвта, го намалува бројот на триглицериди во крвта, ја подобрува циркулацијата, го регулира лошиот холестерол, но во исто време го подига нивото на добриот холестерол.

Компоненти:

1 лимон

3 чешниња лук

1 чаша топла вода

половина лажиче маслиново масло

Подготовка:

Исечкајте го лукот, додадете вода, сок од лимон и маслиново масло. Добиената смеса оставете ја да отстои околу 20 минути. Промешајте и исцедете во чаша. По желба можете да додадете мед или јаворов сируп.

Претходна објаваПроф. Д-р Милош Живковиќ за зголемувањето на бројот на млади со болести на тироидната жлезда: Не ги игнорирајте овие симптоми
Следна објаваКои замени за шеќер се здрави, а кои треба да избегнувате?

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име