Дома Нега и убавина Кожата ќе ви биде сјајна и мека како бебе: Направете домашен серум...

Кожата ќе ви биде сјајна и мека како бебе: Направете домашен серум со витамин Е и користете го 3 ноќи

5629
0

Кожата ќе ви биде сјајна и мека како бебе:Направете домашен серум со витамин Е и користете го 3 ноќи

Сите сакаме да имаме убава и здрава кожа. Сепак, понекогаш поради одредени фактори имаме проблеми со тоа. Вообичаени причини се нездравата исхрана, консумирањето алкохол, цигарите и стресот.

Веројатно за да се ослободите од акните купувате секакви скапи производи полни со хемикалии кои само ќе ви наштетат. Свртете се кон некои природни препарати кои навистина ќе ви помогнат. Пробајте го следниот рецепт…

Компоненти?

Бадемово масло
Розова вода
Витамин Е – 1 капсула

Подготовка:

Земете сад и во него ставете 2 лажици розова вода, отворете ја капсулата со витамин Е и ставете ја во смесата. Потоа додадете мала лажичка бадемово масло и сето тоа измешајте. Добиената смеса нанесете ја на лицето навечер и масирајте неколку минути. Потоа исплакнете, правете го тоа 3 ноќи, а потоа направете пауза неколку дена. Ќе бидете задоволни од резултатите.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име