Дома Твој готвач Кнедли од јаболка – само со две состојки!

Кнедли од јаболка – само со две состојки!

3228
0

Кнедли од јаболка – само со две состојки!

КОМПОНЕНТИ:

4 јаболка

брашно по потреба

ПОДГОТОВКА:

По желба можете да подготвите и презла и шеќер во кои можете да ги испрпелате кнедлите, а одозгора посипете уште малку шеќер со цимет.

Јаболката изрендајте ги и исцедете ги.Додадете брашно и со раце измесете ги кнедлите.Кнедлите ставете ги во зовриена вода. Готови се кога ќе испливаат на површина. Испрпелајте ги во презла кога ќе се изладат.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име