Дома Живот Кафе што топи килограми: Брзо и лесно ослабете со вашиот ОМИЛЕН ПИЈАЛОК

Кафе што топи килограми: Брзо и лесно ослабете со вашиот ОМИЛЕН ПИЈАЛОК

482
0

Кафе што топи килограми: Брзо и лесно ослабете со вашиот ОМИЛЕН ПИЈАЛОК

Иако веќе сите знаат дека го забрзува метаболизмот, овој вид кафе согорува и килограми.

На сите веќе им е познат традиционалниот тип на кафе, кој го забрзува метаболизмот. Овој тип не само што буди, туку и ги топи масните наслаги. Сите што го пробаа рекоа дека никогаш нема да се вратат на стариот вид, вели тој.
Состојки:

Една шолја црно кафе,
Една лажичка сирово какао во прав,
Една кафена лажичка кокосово масло,
Малку екстракт од ванила,

Подготовка:
Подгответе го кафето на начин на кој сте навикнати, па измешајте го со какао во прав, кокосово масло и екстракт од ванила во блендер, па сите состојки прелијте ги во чаша. Исто така, претходната вечер можете да го замрзнете кокосовото млеко во тава за коцки мраз и потоа да го додадете во кафето.


Овој вид на кафе го забрзува метаболизмот, го зајакнува имунитетот, го намалува крвниот притисок и што е најважно, спречува масните наслаги да се залепат за колковите и стомакот.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име