Дома Живот Какво ќе биде Времето Утре 11.11.2023

Какво ќе биде Времето Утре 11.11.2023

784
0

Временски извештај за Република Македонија


Во текот на ноќта и претпладне времето се менува со мешање на ведро и облачно небо и можност за врнежи од дожд.

Сепак, попладне треба целосно да се расчисти.

Сонцето нема да биде видливо. Можноста за врнежи е умерена или близу 50%.

Највисоките температури најверојатно ќе достигнат до 17 °C. Во текот на ноќта кон сабота дува слаб ветер (7 до 12 km/h). Наутро дува свежо ветре (29 до 40 km/h).

Какво време не очекува до крајот на Ноември, има и снег…

Сабота попладне очекувајте умерен ветер (20 до 29 km/h). Можни се удари до 51 km/h. Во текот на ноќта дува југоисточен и дневен ветер од југозападен правец.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име