Дома Здравје Исчистете ги цревата за 2 минути со оваа смеса

Исчистете ги цревата за 2 минути со оваа смеса

10544
0

Јадете само една лажица од оваа домашна смеса и ќе ги исфрлите сите токсини, гасови и паразити. Можете да го детоксицирате телото ако го направите овој природен лек.

Јасно е дека дигестивниот систем е многу сложен систем во кој истовремено се извршуваат неколку различни функции и дека е потребно повеќе да се води грижа за него и неговата состојба за да се спречи развојот на некои болести.

Со цел да се спречи развојот на сериозни болести и да се зајакне имунитетот, експертите советуваат да се почне да се јаде само здрава храна, но и да се детоксицира телото на секои шест месеци .

Можете да го детоксицирате телото ако го направите овој природен лек.

Ти треба:

5 лажици зовриена вода

150 грама сливи

150 грама урми

Подготовка:

Кога водата ќе зоврие додадете ги останатите состојки и оставете ја смесата да се вари околу 15 минути.

По ова време, тргнете ја смесата од оган да се излади.

Лекот консумирајте го наутро на празен стомак, по една лажица.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име