Дома Здравје Испијте го овој напиток пред спиење и наутро ќе имате ПОЛАВИНА КИЛОГРАМ...

Испијте го овој напиток пред спиење и наутро ќе имате ПОЛАВИНА КИЛОГРАМ ПОМАЛКУ

796
0

Испијте го овој напиток пред спиење и наутро ќе имате ПОЛАВИНА КИЛОГРАМ ПОМАЛКУ

За да му помогнете на вашето тело да продолжи да ја вари храната дури и кога спиете и со тоа да го забрзате метаболизмот, треба да направите неколку работи.

За почеток, не јадете ништо неколку часа пред спиење, а потоа непосредно пред спиење подгответе пијалок од следниве состојки:

половина исцеден лимон,

лажичка сечкан магдонос,

малку цимет

измешајте половина лажичка јаболков оцет во два и пол децилитри вода.

Ако не ви се допаѓа вкусот, можете да додадете една лажичка мед или ѓумбир.

Ако се придржувате до правилата, наутро треба да се разбудите половина килограм полесни, а можеби уште поважно, воопшто нема да бидете подуени и отечени.

Уште побрзи резултати би настанале доколку вечерата целосно ја замените со овој напиток, но и да не го направите тоа, после еден месец употреба ќе бидете видно послаби!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име