Дома Твој готвач Исклучително вкусна торта СЕДМО НЕБО – стар рецепт

Исклучително вкусна торта СЕДМО НЕБО – стар рецепт

3110
0

Исклучително вкусна торта СЕДМО НЕБО – стар рецепт

„Седмо небо“ е исклучително вкусна торта, сите љубители на вкусот на кафето во колачи сигурно ќе се израдуваат!

Старомодна торта СЕДМО НЕБО: Токму така ќе се чувствувате кога ќе изедете кремасто парче!

Од состојките ќе ни требаат:

4 белки снег
4 жолчки
180 грама шеќер
100 грама ореви

За кремот ни се потребни:
2 жолчки 2 лажици шеќер во прав
200 грама путер
100 грама шеќер во прав
2 лажички мелено кафе
1 лист наполитанки
Погледнете го видеото подолу за инструкции како да ја подготвите тортата „седмо небо“:

Извор: Radine Postlastice

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име