Дома Живот Затемнувањето на Сонцето ја менува судбината на сите хороскопски знаци! 14 октомври...

Затемнувањето на Сонцето ја менува судбината на сите хороскопски знаци! 14 октомври е клучен датум – детална астро прогноза

690
0

Затемнувањето на Сонцето ја менува судбината на сите хороскопски знаци! 14 октомври е клучен датум – детална астро прогноза

Еден од најважните астролошки периоди до крајот на 2023 година е прстенестото затемнување на Сонцето во Вага (14 октомври), затоа што на истиот датум не чека и Нова месечина во истиот знак, а ќе го почувствуваме интензитетот на овој настан. во следните шест месеци.

Затемнувањето на Сонцето во Вага ќе се случи на 21 степен на овој знак, што е многу важно за сите луѓе кои имаат нешто во нивната родна карта на 21 степен на Рак, Вага, Јарец или Овен.
Затемнувањето на Сонцето во Вага ги добива карактеристиките на знакот во кој се наоѓа, но на негативен начин. Вагата е знак кој симболизира рамнотежа, хармонија, партнерски односи, но и машка, доминантна фигура во животот.

Колапс во врските
Затемнувањето на Сонцето ќе донесе колапс во врските и го навестува крајот на еден животен циклус, но и периодот од годината кога треба да го оставиме минатото зад нас. Во зависност од вашиот знак и подзнак, затемнувањето на Сонцето ќе има различна симболика.

Бидејќи на истиот датум ќе има млада месечина во знакот Вага, јасно е дека на крајот на еден циклус ќе пристигне нов почеток. Ќе биде потешко отколку што звучи, а многу знаци драматично ќе го преживеат овој астролошки настан

Дознајте како затемнувањето на Сонцето ќе влијае на вашиот знак:

ОВЕН
Доколку сте во брак или имате важно деловно партнерство, можете да очекувате кулминација. До крајот на неделата нема да има договор.

БИК
Затемнувањето на Сонцето во Вага ви носи кулминација на работното место, што значи дека не треба да се надевате на компромисно решение, туку да оставите големи планови за пролетта 2024 година.

БЛИЗНАЦИ
Овој астролошки период ви носи проблеми со децата, но и во љубовните врски. Доколку планирате да го проширите семејството, знајте дека тоа е неповолен период. Можна е криза во љубовта.

РАК
Затемнувањето го погодува вашето семејство и домашниот сектор, затоа очекувајте проблеми со родителите или роднините.

ЛАВ
Затемнувањето на Сонцето ви носи проблеми во комуникацијата. Секое завршување на документацијата или пократко патување треба да се одложи за друг пат. До крајот на неделата нема да има договор.

ДЕВИЦА
Овој астро настан ви носи финансиски тешкотии. Ако планирате да наплатите некој денар, знајте дека тоа ќе се пролонгира.

ВАГА
Вие сте еден од знаците на кои најтешко ќе им падне овој период. Лични кризи, дилеми и неможност да се најде рамнотежа во сите области од животот.

СКОРПИЈА
Потсвесното поле ќе биде активно, па ќе имате психолошка битка со себе. Можно е да се соочите со вашите најголеми стравови.

СТРЕЛЕЦ
Внимавајте кому му верувате кога се во прашање пријателите. Овој период може да укаже на крај на една врска, но и почеток на нова.

ЈАРЕЦ
Затемнувањето на Сонцето се случува на полето на вашата кариера, па ќе се случи нешто што ќе влијае на вашата деловна иднина. Можна е промена на работното место, но и на професијата.

ВОДОЛИЈА
Ова не е добар период за патување, ниту за соработка со странство. Можна е промена на животната филозофија.

РИБА
Се наоѓате на пресврт помеѓу два животни патеки и овој астролошки период ќе биде поттик да го оставите минатото зад себе. Се што е старо повеќе не е за вас и време е да се свртите кон иднината.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име