Дома Здравје Еден месец секој ден јадела лист од чувар куќа! Доживеала неверојатни промени,...

Еден месец секој ден јадела лист од чувар куќа! Доживеала неверојатни промени, еве што се случи со нејзиното тело

19708
0

Еден месец секој ден јадела лист од чувар куќа! Доживеала неверојатни промени, еве што се случи со нејзиното тело

Чудесното собно растение е ефикасно за разни проблеми со кожата кога се користи надворешно, но е многу делотворно и кога се јаде.

Освен што се добри за имунитетот , неговите свежо мелени листови или свежо исцедениот сок поволно делуваат на брадавици, чиреви, рани и изгореници, пченка, сончеви дамки, како и болни места предизвикани од гихт или каснувања од инсекти.

Еве што се случува ако ја јадеме чувар куќа:

Докажано е дека чувар куќата е особено ефикасна кога се комбинира со мед, за зајакнување на имунитетот, цисти, варење, а особено е добра за запек.

Исечкајте 300 гр свежи листови чувар куќа и измешајте со 500 гр мед, ставете во тегла, покријте, завиткајте во фолија и чувајте ги во фрижидер.

Секое утро, половина час пред појадок и кафе, земете по една лажица, а исто така се препорачува половина час после овој еликсир да не јадете или пиете ништо.

Оваа одлична мешавина го поттикнува и исфрлањето на токсините од телото.

Како и со сите алтернативни лекови, треба да се консултирате со вашиот лекар пред да ги конзумирате.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име