Дома Здравје Домашен чај за исфрлување на вишокот течности од телото

Домашен чај за исфрлување на вишокот течности од телото

5304
0

По само еден ден ќе се чувствувате многу полесни…
Доколку го имате овој проблем, ова е рецептот за вас.

Овој пијалок е многу популарен кај голем број луѓе поради неговата достапност и добрите резултати. Сепак, ова е пијалок за отстранување на вишокот течности , а не за губење на тежината.

За да изгубите тежина и да ја задржите, треба да спортувате и да се грижите за исхраната.

Во продолжение прочитајте рецепт за домашен чај за исфрлање на вишокот течности.

Состојки:

300 мл млеко
1 лажица зелен чај

Подготовка:

Истурете го млекото во тенџере, додадете една лажица зелен чај и загрејте го да зоврие. Оставете 20 минути, процедете и послужете.

Резултатот е многу вкусен чај за исфрлање на вишокот течности од телото.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име