Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 9 мај! Овен во љубовна дилема, Скорпиите го...

Дневен хороскоп за четврток, 9 мај! Овен во љубовна дилема, Скорпиите го менуваат работното место, а еве кој ја чека добивката

3547
0

Дневен хороскоп за четврток, 9 мај! Овен во љубовна дилема, Скорпиите го менуваат работното место, а еве кој ја чека добивката

Кога станува збор за паричните добивки, Девиците ќе имаат среќа на ова поле.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Може да се случи да ви се допадне повеќе од една личност. Ситуацијата ќе стане многу повозбудлива од претходно. РАБОТА: Ќе имате поголеми проблеми во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Повреда.

БИК
ЉУБОВ: Ќе имате премногу можности за љубов . Ќе ви биде тешко да се одлучите за една личност. БИЗНИС: Добијте од обезбедување на секаков вид услуга. Успех во секој вид спор. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можна е комуникација со личност која ви се допаѓа. РАБОТА: Во овој период ви е тешко да ги покажете своите квалитети, поради што ќе бидете малку фрустрирани. ЗДРАВЈЕ: Инфекција.

РАК
ЉУБОВ: Ќе се разбудат чувства за некој што го познавате долго време, но не сте го доживувале како привлечна личност. РАБОТА: Нема промени. Ќе се занимавате со недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.


ЛАВ
ЉУБОВ: Вашиот интерес за љубовта нема да биде голем, ќе бидете оптоварени со проблеми од други сфери. РАБОТА: Проблеми од финансиска природа и одреден неуспех во бизнисот. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе имате можности за физички контакт со личност која ви се допаѓа. РАБОТА: Поволен период за креативна работа, а можни се и добивки во игрите на среќа. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВАГА
ЉУБОВ: Вашата емоционална чувствителност и преголемите очекувања можат да доведат до проблеми во врската. РАБОТА: Може да имате проблеми со колегите, како и во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете склони да флертувате со колеги и луѓе со кои доаѓате во професионален контакт. РАБОТА: Можни се промени на работа и промена на работното место. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Во овој период ви треба некој со кој сте психолошки компатибилни и кој интелектуално ве стимулира. РАБОТА: Ќе сакате да бидете свој шеф. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе бидете посоцијални од вообичаено и порасположени. По сувото време ќе ви биде тешко да одолеете на секој што ви е привлечен. РАБОТА: Напредок во приватниот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можни се бројни можности за љубов. РАБОТА: Проблеми во работниот процес и лоши меѓучовечки односи, но ништо нема да може да ви го задуши ентузијазмот. ЗДРАВЈЕ: Повреда.

РИБА
ЉУБОВ: Немајте премногу очекувања бидејќи најверојатно ништо нема да се случи. РАБОТА: Ќе имате проблеми од административен карактер. ЗДРАВЈЕ: Внимавајте во сообраќајот.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име