Дома Живот Дневен хороскоп за четврток 7 март! Рибите влегуваат во тајна врска, а...

Дневен хороскоп за четврток 7 март! Рибите влегуваат во тајна врска, а еве по кој знак следи зголемување на обемот на работа

1046
0

Дневен хороскоп за четврток 7 март! Рибите влегуваат во тајна врска, а еве по кој знак следи зголемување на обемот на работа

Се наближува Новата Месечина во Риби, а пред нас е уште еден возбудлив астролошки ден. Дознајте што ви подготвиле ѕвездите денес.


ОВЕН
ЉУБОВ: Денес ќе ви се допадне некој со кој може да имате само недефиниран однос. РАБОТА: Ќе имате проблеми во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Спортска повреда.

БИК
ЉУБОВ: Може да биде интересен ден за оние кои се сами, но ќе донесе проблеми за оние кои имаат партнер. РАБОТА: Успех во забавата, спортот и образованието. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Денот е поволен за уживање во љубовта, но секако е само за оние кои се во врска. РАБОТА: Ќе бидете принудени да завршите некои започнати работи. ЗДРАВЈЕ: Стресот лошо влијае на здравјето.

РАК
ЉУБОВ: Нема да ви биде тешко да најдете некој кој ќе ве привлекува, но прашање е дали чувствата ќе ви бидат возвратени. РАБОТА: Можно е мало несогласување со подредените. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

ЛАВ
ЉУБОВ: Имате проблеми со одржувањето на хармонијата во љубовниот живот, можно е и раскинување или разделба. БИЗНИС: Проблеми во партнерскиот бизнис и поврзани со правни прашања. ЗДРАВЈЕ: Одлично.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ако некој навистина ви се допаѓа, тоа ќе биде некој со кој немате шанси да бидете. РАБОТА: Надредените може да имаат проблеми, а негативните околности ќе се прелеат и врз вас. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе бидете многу емотивни и љубовни, но со променливо расположение. РАБОТА: Можен е зголемен обем на работа и ќе имате можност да ја покажете вашата креативна страна . ЗДРАВЈЕ: Инфекција.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Без некој посебен труд ќе се најдете во ситуации поволни за љубов. РАБОТА: Можни се недоразбирања. Голема инспирација за оние кои се занимаваат со креативни професии. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Приликите нема да бидат доволно романтични за да ве инспирираат. РАБОТА: Можно е да имате правни проблеми, но во спротивно без особено важни настани. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Сигурно ќе бидете малку позаљубени отколку што бевте. Партнерот ќе ви пружи малку уживање. РАБОТА: Можни грешки во работниот процес, затоа проверувајте сè неколку пати. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Би можеле да имате бројни можности и понуди, кои можат да ве збунат доколку веќе сте во врска. РАБОТА: Нема промени, што е добра вест за оние кои се задоволни од ситуацијата. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

РИБА
ЉУБОВ: Ова е ден за тајни врски. Можеби на крајот ќе имате афера, но поверојатно е дека ништо конкретно нема да се случи. РАБОТА: Ќе бидете многу креативни и инспирирани. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име