Дома Живот Дневен хороскоп за четврток 7 декември! Близнаците имаат криза во бракот, Јарците...

Дневен хороскоп за четврток 7 декември! Близнаците имаат криза во бракот, Јарците имаат трошоци, а еве кој не може да се заљуби

2740
0

Дневен хороскоп за четврток 7 декември! Близнаците имаат криза во бракот, Јарците имаат трошоци, а еве кој не може да се заљуби

Се наближува ретроградниот Меркур (13 декември), но и младата Месечина во Стрелец, па нè очекуваат возбудливи астролошки денови во кои треба да внимаваме какви одлуки носиме.

ОВЕН
ЉУБОВ: Можен флерт и размена на нежности во комуникацијата. Љубов реализирана преку социјалните мрежи. РАБОТА: Можеби ќе добиете добра понуда за работа. ЗДРАВЈЕ: Алергија.


БИК
ЉУБОВ: Сакате и очекувате партнерот да докаже дека ве сака и има сериозни намери. РАБОТА: Промени на подобро во оваа сфера како и можен помал финансиски успех. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Доколку сте во брак или долгогодишна врска, можни се несогласувања во врската. РАБОТА: Успех во сферата на давање услуги, особено оние поврзани со нега и убавина. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РАК
ЉУБОВ: Можно е повеќе да бидете заљубени во некого, отколку навистина да бидете подготвени да и се предадете на таа личност. РАБОТА: Нејасна деловна ситуација. Период на стагнација. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЛАВ
ЉУБОВ: Исфрустрирани сте бидејќи немате многу можности за љубов. РАБОТА: Ќе бидете многу невнимателни или расипнички, но одредени придобивки ќе ве спасат и ќе ви овозможат да не страдате. ЗДРАВЈЕ: Проблем со притисокот.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе имате контакт со некој кој е многу постар од вас или со некој кој тешко се освојува иако фантазирате за тоа. РАБОТА: Можни административни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Прекумерен апетит.

ВАГА
ЉУБОВ: Нема да имате многу среќа на оваа област. РАБОТА: Вашата иницијатива во бизнисот ќе биде изненадувачка и ќе наиде на неодобрување од претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Комуникација со личност која ви се допаѓа или ќе слушнете добри вести за некој што ве интересира. РАБОТА: Стабилна, но не особено ветувачка ситуација. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Животот моментално ви е полн со предизвици, што ви отежнува да се концентрирате на љубовта. РАБОТА: Ќе имате среќа доколку барате квалитетна и чесна работна сила. ЗДРАВЈЕ: Невралгија.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да имате можности за физички контакт со избраната личност. РАБОТА: Неповолна финансиска состојба или неочекувани трошоци. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можеби ви се допаѓа некој кој има врски со странски земји или е странец. РАБОТА: Можни се позитивни промени и подобрување на финансиската состојба. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РИБА
ЉУБОВ: Никогаш не можете да се заљубите . Проблемите од други сфери ќе ви го расипат денот. РАБОТА: Не се задолжувајте или ќе имате проблеми. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име