Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 5 октомври! Лавовите запознаваат нов партнер, Вагите чекаат...

Дневен хороскоп за четврток, 5 октомври! Лавовите запознаваат нов партнер, Вагите чекаат промени во финансиите, а се ќе излезе од контрола за еден знак

922
0

Дневен хороскоп за четврток, 5 октомври! Лавовите запознаваат нов партнер, Вагите чекаат промени во финансиите, а се ќе излезе од контрола за еден знак

Секој хороскопски знак ќе има интересен ден, но за Скорпиите се ќе оди како што треба.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е на некој спортски настан да запознаете некој кој ќе ве интересира. РАБОТА: Ќе имате одредени проблеми во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БИК
ЉУБОВ: Ќе бидете особено заинтересирани за создавање семејствои воопшто за заедничко живеење со партнер. РАБОТА: Проблем во меѓучовечките односи на работа. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можни нови контакти и кратки врски. Претежно ќе се поврзувате со другите на ментално ниво. РАБОТА: Ќе уживате во позитивен тренд во кариерата. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РАК
ЉУБОВ: Од денес ќе бидете целосно ориентирани кон љубовта и врските, бидејќи планетата на љубовта Венера ќе влезе во вашиот знак. РАБОТА: Можен успех за оние кои се занимаваат со убавина. ЗДРАВЈЕ: Чувствителен стомак.


ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе запознаете некој нов. Моментално ве привлекуваат силни и активни луѓе. РАБОТА: Работата нема да ви биде тешка, а ќе ја има во изобилство. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Моментално вашиот љубовен радар не е доверлив и треба повнимателно да избирате, со оглед на тоа дека ќе имате бројни можности. РАБОТА: Можно е да погрешите на работа. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ВАГА
ЉУБОВ: Денес ќе бидете многу социјални и ќе воспоставите контакт со повеќе луѓе кои ќе ви го разбудат интересот. РАБОТА: Можни мали промени во финансиската сфера. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е романтично патување со партнерот. РАБОТА: Ќе постигнете значителен успех во што и да работите, но особено ако сте во менаџментот. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Веќе нема да бидете фокусирани на љубовниот живот, ниту ќе биде богат како во претходниот период. РАБОТА: Може да добиете финансиска поддршка доколку ја побарате. ЗДРАВЈЕ: Стабилно

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Од денес ќе уживате во поголем степен на хармонија во врската, а доколку сте слободни ќе запознаете некој кој ќе ве привлече. РАБОТА: Зголемен обем на работа и зголемен профит. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Љубовниот живот може да ви стане многу турбулентен. Спорови во врската. РАБОТА: Ќе влезете во партнерски бизнис доколку постојат услови. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

РИБА
ЉУБОВ: Можни нови контакти и добра комуникација со личност која ве интересира, па дури и со неколку луѓе кои ве привлекуваат. РАБОТА: Нема промени во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Алергија.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име