Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 4 јули! Близнаците имаат шанса да добијат нова...

Дневен хороскоп за четврток, 4 јули! Близнаците имаат шанса да добијат нова работа, а еве кој има интензивен социјален живот

2056
0

Дневен хороскоп за четврток, 4 јули! Близнаците имаат шанса да добијат нова работа, а еве кој има интензивен социјален живот

Лавовите имаат интензивен социјален живот во овој период и може да сакаат повеќе од една личност.

ОВЕН
ЉУБОВ: Можеби љубовниот живот ќе ви се искомплицира поради влијанието на околината. РАБОТА: Можни проблеми доколку работите во странство или вашата работа вклучува патување. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

БИК
ЉУБОВ: Во овој период ве краси привлечност која никого не остава рамнодушен. Сигурно ќе ви биде полесно да најдете љубовен партнер. РАБОТА: Можни се промени. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе имате тенденција да ги идеализирате другите. Треба да избирате внимателно и да ги држите очите широко отворени. РАБОТА: Ќе имате можности да добиете подобра работа. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

РАК
ЉУБОВ: Денот ќе биде полн со предизвици кога е љубовта во прашање. РАБОТА: Ќе размислувате за промена, доколку таа веќе не се случила. Сега е вистинското време да се движите во нова насока. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЛАВ
ЉУБОВ: Во овој период имате интензивен социјален живот и може да ве привлекуваат неколку луѓе. РАБОТА: Ќе се впуштите во некои нови проекти, бидејќи ќе бидете полни со ентузијазам. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Најдобро е да не носите дефинитивни одлуки и да не правите радикални потези. Дајте си време да размислите. РАБОТА: Ќе бидете фокусирани на други области од животот. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВАГА
ЉУБОВ: Можно е да комуницирате со некој што ви се допаѓа или дури да влезете во малку недефинирана врска. РАБОТА: Проблем со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Добро.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете пострасни од вообичаено и физичката блискост со личноста која ви се допаѓа ќе ви биде поважна од се. РАБОТА: Вербалните способности ќе ви бидат на високо ниво. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Добрата комуникација ќе ви донесе нови можности за љубов, но не и особено значајни. РАБОТА: Грижете се за вашите пари и избегнувајте импулсивно трошење. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можно е случајно да запознаете некој што ќе ви се допадне и таа средба целосно да ви го окупира вниманието. РАБОТА: Проблеми од областа на логистиката. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе бидете расположени за платонска врска. РАБОТА: Проблеми во работниот процес, кои ќе ви го одвлечат вниманието. Можна е и мала напнатост со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Нервна напнатост.

РИБА
ЉУБОВ: Многу сте заљубени и сè што треба да направи некој за да ве освои е да ја скокоткате вашата фенси. РАБОТА: Ќе имате успех во трговијата или ќе работите повеќе работни места. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име