Дома Живот Дневен хороскоп за четврток 31 август! Вагите запознаваат некого преку пријател, а...

Дневен хороскоп за четврток 31 август! Вагите запознаваат некого преку пријател, а Девиците може да имаат тајна врска

1135
0

Дневен хороскоп за четврток 31 август! Вагите запознаваат некого преку пријател, а Девиците може да имаат тајна врска

Еве што може да очекува секој хороскопски знак денес:


ОВЕН
ЉУБОВ: Може да имате некои морални дилеми во врска со љубовтапо избор. РАБОТА: Правни и недвижности. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

БИК
ЉУБОВ: Може да се заљубите во некој кој е странец или живее далеку. Можна е и разделба од партнер поради животни околности. БИЗНИС: Проблеми во партнерскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Постои можност љубовта да ја пронајдете во место за забава и особено рекреација. Ќе ве привлекуваат спортски типови. РАБОТА: Успех во областа на маркетингот. ЗДРАВЈЕ: Инфекција.

РАК
ЉУБОВ: Иако имате можности за љубов, можеби немате време да се занимавате со љубовниот живот. РАБОТА: Можно е да заминете на службен пат. ЗДРАВЈЕ: Висок шеќер во крвта.

ЛАВ
ЉУБОВ: Возбудлив период, но можеби и премногу за да постигнете стабилна љубов. РАБОТА: Можно е да имате проблеми со луѓето со кои работите. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можеби ќе развиете тајна љубов, а можеби дури и да имате тајна врска. РАБОТА: Морални дилеми или правни проблеми поради заобиколување на правилата на работа. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

ВАГА
ЉУБОВ: Можна афера со некој од вашиот круг на пријатели или некој што ќе го запознаете преку пријател. РАБОТА: Успех во се што е поврзано со социјалниот ангажман. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Може да ви се допадне некој од различна култура. РАБОТА: Можни се промени во кариерата. Можеби работите со пријатели или на нова работа. ЗДРАВЈЕ: Ќе се пренапорите.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе бидете фокусирани на други области од животот, па ништо значајно нема да се случи во оваа област. РАБОТА: Многу случувања и можни значајни промени на работа. ЗДРАВЈЕ: Посетете лекар.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе бидете фокусирани на работата и кариерата и партнерот ќе му замери. РАБОТА: Успех во областа на образованието и давање интелектуални услуги, но и правни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Повреда.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе запознаете некој кој магнетски ќе ве привлече, а доколку сте во врска, можно е да патувате со партнерот. РАБОТА: Проблеми во меѓучовечките односи. ЗДРАВЈЕ: Нервна напнатост.

РИБА
ЉУБОВ: Несогласувањата, разликите во мислењата или верувањата ќе придонесат за влошување на ситуацијата во вашиот љубовен живот. РАБОТА: Промени или проблеми во сферата на финансиите. ЗДРАВЈЕ: Психосоматски поплаки

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име