Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 30 ноември! Биковите ја менуваат кариерата, Девиците во...

Дневен хороскоп за четврток, 30 ноември! Биковите ја менуваат кариерата, Девиците во врска со многу постара личност, а само Рибите…

2929
0

Дневен хороскоп за четврток, 30 ноември! Биковите ја менуваат кариерата, Девиците во врска со многу постара личност, а само Рибите…


ОВЕН
ЉУБОВ: Во овој период поспособни сте да се прилагодите или да го направите компромисот потребен за хармонија. РАБОТА: Наскоро ќе се отворат нови можности. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.


БИК
ЉУБОВ: Изгледа ќе имате можност да излезете, да се забавувате и да пронајдете љубов . РАБОТА: Можни се промени во работната сфера, можеби дури и промена во насоката на кариерата. ЗДРАВЈЕ: Гастритис.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Проблеми во врската поради лошиот карактер или нервозата на партнерот. РАБОТА: Ќе мора да се посветите на дополнителни обврски, бидејќи ќе ви биде тешко да најдете помош. ЗДРАВЈЕ: Полошо.

РАК
ЉУБОВ: Нема вистински настани, но многу ќе се случат во вашата фантазија, кои можат да ве одведат без мерка. РАБОТА: Работа со странски земји. ЗДРАВЈЕ: Добро.


ЛАВ
ЉУБОВ: Вашето стремење кон луксуз во се ќе ви донесе проблеми. РАБОТА: Ќе трошите премногу или ќе инвестирате нерационално. Преголемиот оптимизам во овој период не е добар за вас. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Може да имате врска со личност која е многу постара од вас. Ако сте во врска, незадоволство. РАБОТА: Не преземајте ризици бидејќи ризикот нема да се исплати. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

ВАГА
ЉУБОВ: Ова е поволен ден за славење на љубовта , па можно е да направите голем романтичен гест. РАБОТА: Добра можност ќе добиете доколку работите на полето на медиумите и уметноста. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Во овој период не сте способни да се посветите на една личност. РАБОТА: Ќе се покажете во позитивно светло, но сепак нема да има напредок каков што очекувате. ЗДРАВЈЕ: Променливо.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можен е раскин на врската, бидејќи премногу страст , но и премалку, може да биде фатална за врската. РАБОТА: Нема промени и посебни настани во работната сфера. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Нема да имате многу можности за љубов, главно истиот тренд ќе продолжи. РАБОТА: Ќе се случат и многу позитивни работи и ненадејни негативни настани. ЗДРАВЈЕ: Лошо варење.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Неуспехот на избраната личност не е причина да го одбиете. Денес секој неуспех ќе ви биде многу непривлечен. РАБОТА: Можни се правни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Главоболка.

РИБА
ЉУБОВ: Денес ќе бидете малку отсутни и без идеја што сакате од вашиот љубовен живот. РАБОТА: Ќе имате проблеми од административна или правна природа. ЗДРАВЈЕ: Солидно

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име