Дома Живот Дневен хороскоп за четврток, 28 март! Стрелците ќе се заљубат на забава,...

Дневен хороскоп за четврток, 28 март! Стрелците ќе се заљубат на забава, а овој знак ќе ужива во работата

2378
0

Дневен хороскоп за четврток, 28 март! Стрелците ќе се заљубат на забава, а овој знак ќе ужива во работата

Еве што може да очекува секој хороскопски знак …


ОВЕН
ЉУБОВ: Можна е некоја тајна љубов, но не и нешто што има идна перспектива. РАБОТА: Внимавајте да не погрешите, особено во пишувањето. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

БИК
ЉУБОВ: Ова не е ден во кој можете да очекувате многу случувања, но ќе се чувствувате заљубени. РАБОТА: Можни се мали недоразбирања со колегите. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Влегувате во нова фаза, во која многу повеќе ве интересира работата отколку љубовниот живот. РАБОТА: Ќе уживате во позитивен тренд во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Нервна напнатост.

РАК
ЉУБОВ: Стресен ден и за вас и за вашиот партнер. Може да доживеете непријатно изненадување. РАБОТА: Ќе бидете изненадени од промените што ќе се случат на планот на кариерата. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.


ЛАВ
ЉУБОВ: Во овој период недоволно сте посветени на љубовниот живот, но сепак се можни некои можности. РАБОТА: Подобрување на околностите за оние кои се во приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе бидете многу социјални и ќе остварувате контакти со многу убави луѓе. РАБОТА: Ќе имате одредени проблеми во работниот процес или проблеми со надлежните. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Во иднина можете да очекувате посреќен љубовен живот, но денес ќе бидете принудени да чекате и да фантазирате за истото. РАБОТА: Можни административни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Љубовниот живот ќе ви биде нестабилен. Улогата на слободен стрелец ќе ви изгледа многу примамлива. РАБОТА: Можни проблеми во приватниот бизнис или во сферата на финансиите. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе имате можност да присуствувате на забавен настан на кој лесно би можеле да запознаете некој што ви се допаѓа. РАБОТА: Успех во областа на образованието. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можни нови познанства, но ништо повеќе од тоа. Ќе барате љубов на социјалните мрежи. РАБОТА: Ќе се занимавате со логистика или сообраќај на стоки и информации. ЗДРАВЈЕ: Слабо варење.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Нема да има важни настани во љубовниот живот, но ако веќе сте во врска, можете да се надевате на хармонија. РАБОТА: Можна промена на работното место, отказ или промена на позицијата. ЗДРАВЈЕ: Гастритис.

РИБА
ЉУБОВ: Љубовниот живот ќе стане значително побурен и повозбудлив, но со сите можности можни се и недоразбирања. РАБОТА: Работете на концентрацијата, расеаноста ќе ви донесе проблеми. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име