Дома Живот Дневен хороскоп за четврток 28 декември! Биковите во хармонија, Раковите парична добивка,...

Дневен хороскоп за четврток 28 декември! Биковите во хармонија, Раковите парична добивка, а што ги чека Девиците

3617
0

Дневен хороскоп за четврток 28 декември! Биковите во хармонија, Раковите парична добивка, а што ги чека Девиците

Од сите хороскопски знаци, овој ден ќе биде особено успешен за Девиците на сите полиња.

ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е да бидете опкружени со луѓе кои се заинтересирани за физички контакт со вас. РАБОТА: Проблеми на работа или со претпоставените. Минливи тешкотии. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

БИК
ЉУБОВ: Лесен договор и добар договор со партнерот. Хармонична врска. РАБОТА: Добијте од претприемништвото и се што е поврзано со независна иницијатива. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Може да најдете љубов на работното место или на некој настан поврзан со работа. РАБОТА: Имате среќа што постигнавте договор и можете да постигнете поголема финансиска добивка. ЗДРАВЈЕ: Инфекција.

РАК
ЉУБОВ: Ќе имате конфликтни емоции кон избраната личност, што негативно ќе се одрази на вашата љубовна врска. РАБОТА: Можна добивка од работа и семеен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Проблем со варењето.


ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе имате многу можности за љубов и можеби повеќе потенцијални кандидати. БИЗНИС: Помалку нестабилност предизвикана од ирационалниот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можно е во вашето опкружување да сретнете некој што ќе ви се допадне. РАБОТА: Среќа во сферата на финансиите. Можни успешни инвестиции. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВАГА
ЉУБОВ: Ова е време за отворено покажување на наклонетост бидејќи сигурно ќе напредувате во љубовта. РАБОТА: Деновиве вашите оперативни вештини се на повисоко ниво од вообичаеното. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Успех и среќа во сите работи поврзани со партнерството, особено ако барате љубов. РАБОТА: Можете да постигнете сè што ќе ви падне на ум. ЗДРАВЈЕ: Одлично.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можна е љубов со некој што ви е пријател или некој лабав, недефиниран тип на врска. РАБОТА: Ќе имате среќа во административни и правни работи. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Имате среќа во љубовта, па можете да очекувате напредок, иако не премногу значаен. РАБОТА: Преместување или преуредување на канцеларијата или подобри услови за работа. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Нема да го добиете она што го очекувате, но обидете се да ја видите вредноста на она што можете да го добиете. РАБОТА: Добар ден за напредување и вложување енергија во кариерата. ЗДРАВЈЕ: Одлично.

РИБА
ЉУБОВ: Можно е да постигнете платонска или врска на далечина . РАБОТА: Можна добивка, поддршка од институции, пријатели или едноставно среќа во работата и кариерата. ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име